ԱՄՆ-ում հայրը երեխաներին փրկել է հսկայական կոկորդիլոսից
Տեխասի Լիգա Սիթի քաղաքի բնակիչ Էնդրյու Գրանդեն իր փոքրիկ երեխաներին փրկել է չորս մետրանոց ալիգատորից, հայտնում է CNN-ը:
Նրա դուստրն ու որդին իրենց դայակի հետ միասին տան ետնաբակում ձկնորսություն էին անում ջրանցքում: Էնդրյուն աշխատում էր պարտեզում, երբ նկատել է, որ աղջկան մոտենում է չորս մետր ալիգատորը:
«Երբ ես առաջին անգամ տեսա նրան, իմ առաջին միտքը պարզապես դստերս այդտեղից տանելն էր: Ես չգիտեմ, թե ինչ էր նրա մտադրությունը, և ես չէի էլ ցանկանում դա իմանալ», - ասել է Գրանդեն:
Վախեցած հայրը արագորեն վազել է երեխաների մոտ, դստերը գրկել, իսկ դայակին ու որդուն ուղարկել տուն:
Ալիգատորը որոշ ժամանակ սպասել է ցանկապատի մոտ: Էնդրյուի խոսքով՝ դա կոկորդիլոսների համար անսովոր պահվածք է: Որպես կանոն, նրանք խուսափում են մարդկանցից և վախենում շփումից:
Տղամարդը հատուկ ծառայություն է կանչել ՝ ալիգատորին բռնելու համար: Գիշատչին բռնել և տարել են բնության այգի:

В США отец спас детей от огромного крокодила
Житель Лиг-Сити, штат Техас, Эндрю Гранде спас своих маленьких детей от четырехметрового аллигатора, сообщает CNN.
Его дочь и сын вместе с няней ловили рыбу на канале назаднем дворе дома. Эндрю работал в саду, когда заметил четырехметрового аллигатора, приближающегося к девочке.
"Когда я только увидел его, первой моей мыслью было просто забрать мою дочь оттуда. Я не знаю точно, каковы были его намерения, и узнавать это не желал", — сказал Грандe.
Испуганный отец быстро подбежал к детям, взял на руки дочь и отправил няню с сыном в дом.
Аллигатор еще какое-то время ждал возле забора. По словам Эндрю, это нестандартное поведение для крокодилов. Как правило, они сторонятся людей и боятся контакта.
"Обычно эти рептилии держатся на расстоянии, просто проходят мимо вас, вы даже можете этого не заметить, но, кажется, у этого парня были совсем другие намерения", — отметил Гранде.
Мужчина вызвал специальную службу, занимающуюся отловом аллигаторов. Хищника поймали и отвезли в природный парк.