Մարդիկ չպետք հավատան նրան, որ Սորոսն ԱՄՆ պաշտոնական քաղաքականությունն է ներկայացնում․ Բոլթոն
Սորոսը գործում է իր անունից, ԱՄՆ անունից չի գործում, «Արմնյուզ»-ի եթերում ասաց Ազգային անվտանգության հարցերով ԱՄՆ նախագահի նախկին խորհրդական Ջոն Բոլթոնը։
«Այն կազմակերպությունները, որոնց նա ֆինանսավորում է, պատասխանատու են իրենց ղեկավարությանը։ ԱՄՆ կառավարությունից հրամաններ չեն ստանում, դա հաստատ է։ Մարդիկ չպետք հավատան նրան, որ Սորոսն ԱՄՆ պաշտոնական քաղաքականությունն է ներկայացնում։ Այս հարցի շուրջ նաև ԱՄՆ-ում շատ բանավեճեր կան», - ասաց նա՝ ավելացնելով.
«Մարդիկ կարող են Սորոսի կազմակերպությանը վերաբերվել այնպես, ինչպես ցանկանում են, բայց այն ԱՄՆ կառավարությունից չի ստացել որևէ թույլտվություն և լեգիտիմություն»։

Soros acts on its behalf, not on U.S., John Bolton, former National Security Advisor to President Donald Trump, told Armenian ArmNews TV Channel.
“The organizations funded by it are accountable to their leadership. They do not receive orders from the U.S. Government, it is for sure. People must not believe that Soros represents official policy of the United States,” he said.
“People may treat Soros organization the way they want to, but it has not received any permission and legitimacy from the U.S. Government,” Bolton said.