Մինսկում բողոքի ցույցերի ժամանակ մարդ է զոհվել
«Վեսնա» իրավապաշտպան կենտրոնի ներկայացուցիչ Վալենտին Ստեֆանովիչը հայտարարել է, որ Մինսկում բողոքի ցույցերի ընթացքում մեկ մարդ է զոհվել: Այս մասին հայտնում է ТАСС-ը:
«Այո, տեղեկություններ կան մեկ զոհի մասին: Դա տեղի է ունեցել ցուցարարների վրա հատուկ փոխադրամիջոցով վրաերթի արդյունքում », - ասել է նա:
Իրավապաշտպանը հավելել է, որ տղամարդը մահացել է գլխի վնասվածքի հետևանքով: Եվս երեք մարդ ծանր վիրավորվել են:
Մահացածի մասին պաշտոնական տվյալներ Բելառուսի իրավապահները չեն տրամադրել:
Օգոստոսի 9-ին Բելառուսում անցկացվել է նախագահի  ընտրություն: Բելառուսի գործող նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն նախնական տվյալներով հավաքել է  ձայների 80.23%-ը:

В Минске погиб человек в ходе протестов
Представитель правозащитного центра «Весна» Валентин Стефанович заявил, что в ходе протестов в Минске погиб один человек. Об этом сообщает ТАСС.
«Да, есть сведения об одном погибшем. Это произошло в результате наезда спецтранспорта на участников акции», — рассказал он.
Правозащитник добавил, что человек умер в результате черепно-мозговой травмы. Еще три человека серьезно пострадали, отметил Стефанович.
Официальные данные о погибшем белорусские правоохранители не приводят.
9 августа в Белоруссии прошли президентские выборы. Действующий президент Белоруссии Александр Лукашенко предварительно набирает 80,23% голосов, сообщила глава ЦИК республики Лидия Ермошина.