Ջալալ Հարությունյանն այցելել է անհայտ կորած ազատամարտիկների հարազատների միություն
ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, համատեղությամբ նաև ԱՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի նախագահ, գեներալ-մայոր Ջալալ Հարությունյանն օգոստոսի 10-ին այցելել է անհայտ կորած ազատամարտիկների հարազատների միություն, հայտնում են ՊԲ-ից:
Միության նախագահ Վերա Գրիգորյանի ուղեկցությամբ՝ բանակի հրամանատարը շրջել է անհայտ ճակատագրի արժանացած ազատամարտիկների կյանքի և գործունեության կարևորագույն դրվագները ամբողջացնող թանգարանում, հուշանվերներ հանձնել միությանն ու քննարկել այն բոլոր հարցերի համախումբը, որը հուզում է անհայտ կորած ազատամարտիկների հարազատներին:
Բանակի հրամանատարը խոստացել է նոր թափ ու որակ հաղորդել հանձնաժողովի գործունեությանն ու ուշադրության կենտրոնում պահել բարձրացված բոլոր խնդիրները:
Միության նախագահ Վերա Գրիգորյանը շնորհակալություն է հայտնել Ջալալ Հարությունյանին արդյունավետ համագործակցության համար և, ի նշան երախտագիտության, հանձնել «Հայրենիք և հավատ» մեդալ:

Джалал Арутюнян посетил Союз родственников без вести пропавших воинов-освободителей
Министр обороны Республики Арцах, командующий Армией обороны, по совместительству также председатель комиссии по вопросам пленных, заложников и без вести пропавших, генерал-майор Джалал Арутюнян 10 августа посетил Союз родственников без вести пропавших воинов-освободителей.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха, в сопровождении председателя Союза Веры Григорян командующий Армией обороны обошел музей, где обобщены важнейшие эпизоды жизни и деятельности пропавших без вести воинов-освободителей, вручил Союзу памятные подарки и обсудил  вопросы, волнующие родственников без вести пропавших.
Командующий армией пообещал придать новый импульс и качество деятельности комиссии и держать в центре внимания все поднятые проблемы.
Председатель Союза Вера Григорян поблагодарила Джалала Арутюняна за плодотворное сотрудничество и в знак благодарности вручила медаль «Родина и вера».