Հայ ժողովրդին այսպիսի անկարող իշխանություն պետք չէ. Արսեն Բաբայան
Ամուլսարի շուրջ զարգացող իրադարձություններով արդեն շուրջ մեկ շաբաթ է սպասում եմ: Ամենաթեժ օրերին տեղում ծանոթանում էի իրավիճակին, ուսումնասիրում ոստիկանության և Ամուլսարի պահապանների առճակատումները, Facebook-ի իր էջում գրել է «Հայրենիք» կուսակցության ներկայացուցիչ Արսեն Բաբայանը։
«Տեղում բողոքող բոլոր քաղաքացիների մեջ սպասում կար, նրանք սպասում էին կառավարության ղեկավարի խոսքին, այցին, նրանք ակնկալում էին լսված լինել իրենց ընտրած իշխանության կողմից: Իշխանությունը պահպանում էր քար լռություն...
Վերադառնալով Երևան որոշեցի մի քանի օր լռել, հավատալով, որ քաղաքական իշխանությունը վերջապես հաշվի կառնի Ջերմուկի ճանապարհին օրեր շարունակ տեղի ունեցող զարգացումներն ու վերջապես մի խոսք կասի: Լռելով սպասում էի: Սպասում էի, որ ինձ չմեղադրեին շտապողականության մեջ: Չասեին` ըհը, առիթը գտավ ու շտապեց քննադատել:
Այդ ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանն ինչից ասես խոսեց, ամենաստից հարցից մինչև Բելառուսի նախագահին շնորհավորելը, բայց շարունակում է լռել երկրի ներսում տեղի ունեցող գլխավորագույն իրադարձության մասին:

Армянскому народу не нужна такая несостоятельная власть – Арсен Бабаян
Уже около недели я жду развитий вокруг Амулсара. А самые жаркие дни знакомился с ситуацией на месте, наблюдал за столкновениями между полицией и защитниками Амулсара, написал на своей странице в Facebook представитель партии «Родина» Арсен Бабаян.
«Все протестующие там граждане ожидали слов, визита главы правительства, они надеялись, что избранная ими власть их услышит. Но власть сохраняет каменное молчание…
Вернувшись в Ереван, решил молчать несколько дней, веря в то, что политическая власть учтет происходящие в течение этих дней события на дороге в Джермук и, наконец, скажет хоть слово. Молча, ждал. Ждал, чтобы меня не обвинили в поспешности. Не сказали бы, что нашел повод и поспешил критиковать.
За этот период Никол Пашинян о чем только не говорил, от самого простого вопроса и до поздравления президента Беларуси, однако продолжает молчать о самом главном происходящем внутри страны событии.