Հայաստանում արտակարգ դրության ռեժիմը մնաց ուժի մեջ ևս մեկ ամսով. խորհրդարանը մերժեց ԼՀԿ նախագիծը
Խորհրդարանն 22 կողմ, 68 դեմ ձայներով չընդունեց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ներկայացրած՝ արտակարգ դրությունը վերացնելու մասին որոշման նախգիծը:
Մինչ քվերակությունը «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը հայտարարեց, որ իրենք դեմ են քվեարկելու առաջարկին:
Իսկ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ կողմ են քվեարկելու արտակարգ դրությունը չերկարացնելու նախագծին:
Այսպիսով խորհրդարանը չչեղարկեց այսօր ավելի վաղ կառավարության կողմից ընդունված որոշումը՝ ՀՀ-ում արտակարգ դրությունը 5-րդ անգամ երկարաձգելու վերաբերյալ:

Режим чрезвычайного положения продлен – парламент отклонил проект фракции «Светлая Армения»
Парламент Армении не принял представленный фракцией «Светлая Армения» проект решения об отмене чрезвычайного положения соотношением голосов 22 «за», 68 «против»,
До голосования руководитель фракции «Мой шаг» Лилит Макунц заявила, что фракция проголосует против этого предложения.
Депутат фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян ранее объявила, что они проголосуют за проект решения об отмене чрезвычайного положения.
Таким образом, парламент не отменил принятое ранее правительством решение о продлении режима чрезвычайного положения в Армении уже в пятый раз.