Մանկատան 163 շրջանավարտներին կնվիրաբերվի 2003-2015 թթ․ նրանց զբաղեցրած բնակելի տարածությունը կամ բնակարանը
13/08/2020 12:05
2003-2015 թթ. ընթացքում ՀՀ մանկական խնամակալական կազմակերպությունների շրջանավարտներին հատկացված բնակելի տարածությունը կամ բնակարանները կնվիրաբերվեն դրանք զբաղեցրած մանկատան 163 շրջանավարտներին, նման որոշում այսօր ընդունվեց ՀՀ կառավարությունը:
Հարցով հիմնական զեկուցող Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանն ընդգծեց, որ 2019 թվականին մեկնարկել է նաև ցուցակում ներառված, բայց բնակարան չստացած մնացած շահառուների համար բնակարանների վկայականներ գնելու գործընթացը, և արդյունքում շրջանավարտները ձեռք կբերեն բնակարան սեփականության իրավունքով:
«Նախագծի ընդունմամբ՝ կլուծվի 1991-2019 թթ. մանկատան շրջանավարտների բնակարանային խնդիրը»,- ասաց նախարարը:

Правительство решило передать в дар квартиры 163 выпускникам детских домов
Решением правительства Армении, предоставленные в 2003-2015 годах выпускникам детских домов жилые помещения или квартиры, будут переданы в дар занимающим их 163 выпускникам детских домов.
Основной докладчик по вопросу, министр труда и социальных вопросов Армении Заруи Батоян заявила, что в 2019 году стартовал также процесс приобретения жилищных сертификатов для тех бенефициаров, которые были включены в список, однако не получили квартиру.
«В результате принятия этого проекта будет полностью решена жилищная проблема выпускников детских домов 1991-2019 годов», - сказала министр.