Մանե Թանդիլյանը վայր է դնում պատգամավորական մանդատը
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մանե Թանդիլյանը գրառում է կատարել իր ֆեյսբուքյան էջում՝ հայտնելով, որ առողջական խնդիրների պատճառով թողնում է պատգամավորական ու ակտիվ քաղաքական գործունեությունը.
Տևական ժամանակ է ունեմ առողջական խնդիրներ, որոնք այս ընթացքում փորձել եմ լուծել աշխատանքիս հետ զուգահեռ։ Սակայն պարզ դարձավ, որ դրանք այլևս անհամատեղելի են պատգամավորական և ակտիվ քաղաքական գործունեության հետ։
Սույնով թույլ տվեք տեղեկացնել, որ ստիպված եմ վայր դնել պատգամավորական լիազորություններս, ինչպես նաև դադարեցնել գործունեությունս՝ որպես «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության կառավարման խորհրդի անդամ։
Շնորհակալություն եմ հայտնում իմ քաղաքական թիմին՝ «Լուսավոր Հայաստան»-ին, միասին անցած ճանապարհի համար, մաղթում նորանոր հաջողություններ՝ ի նպաստ Հայաստանի Հանրապետության։
Ուզում եմ նաև շնորհակալություն հայտնել և ներողություն խնդրել բոլոր այն մարդկանցից, որոնց վստահության շնորհիվ հնարավորություն եմ ունեցել ծավալել քաղաքական գործունեություն և, հնարավոր է, որևէ հիասթափության առիթ եմ տվել։ Փորձել եմ հնարավորինս արդարացնել ձեր վստահությունը, հուսով եմ՝ որոշ չափով հաջողել եմ։
Հատուկ շնորհակալություն եմ հայտնում բոլոր այն մարդկանց, ովքեր իմ կողքին են եղել իմ քաղաքական գործունեության ամենադժվարին պահերին, խրախուսել և քաջալրել են իրենց աջակցությամբ և բարի խոսքով։ Առանց ձեզ հնարավոր չէր լինի անել ոչինչ․․․

Мане Тандилян сложила депутатский мандат
Депутат парламента от фракции «Светлая Армения» Мане Тандилян сообщила на своей странице в Facebook о сложении депутатских полномочий.
Уже длительное время у меня проблемы со здоровьем, которые я пыталась решить в этот период параллельно с работой. Однако стало очевидно, что они уже несовместимы с депутатской и активной политической деятельностью.
Таким образом, хочу сообщить, что вынуждена сложить депутатский мандант, а также прекратить деятельность в качестве члена исполнительного совета партии «Светлая Армения».
Благодарю свою политическую команду – «Светлую Армению» – за пройденный путь, желаю ей новых успехов во благо Армении.
Хочу также поблагодарить и принести извинения всем тем людям, благодаря доверию которых у меня была возможность заниматься политикой и которым, возможно, дала какой-то повод разочароваться. Я пыталась по возможности оправдать ваше доверие, надеюсь, что удалось в какой-то степени.
Особую благодарность выражаю всем тем, кто находились рядом со мной и поддерживали меня в самые сложные периоды моей политической деятельности. Без вас невозможно было бы сделать ничего…»  - написала она.