Բելառուսի ՆԳՆ-ն հերքել է ձերբակալվածներին ծաղրի ենթարկելու մեղադրանքները
Բելառուսի ՆԳՆ ղեկավարի տեղակալ Ալեքսանդր Բարսուկովը հերքել է Մինսկում տեղի ունեցած բողոքի ցույցերի ընթացքում ձերբակալվածներին ծաղրի ենթարկելու մեղադրանքները:
Բարսուկովը հանդես է եկել հայտարարությամբ ՝ Օկերեստինա փողոցում գտնվող մեկուսացման բաժանմունքից հինգշաբթի երեկոյան ցուցարարներին սկսել են ազատ արձակել:
Համացանցում հայտնվել է մի տեսանյութ, որում նա, ի պատասխան վատ վերաբերմունքի մասին հարցի, ասել է. «Ծաղրանքներ չեն եղել»:
Բարսուկովը նաև ասել է, որ Մինսկում բողոքի ցույցերի ընթացքում ձերբակալված բոլոր անձինք առավոտյան ժամը վեցից ազատ կարձակվեն մեկուսարանի բաժանմունքից: Միևնույն ժամանակ, նրանք, ովքեր արդեն ազատ են արձակվել, հայտարարել են անվտանգության ուժերի կողմից ծեծի մասին:

В МВД Белоруссии отвергли обвинения в издевательствах над задержанными
Замглавы МВД Белоруссии Александр Барсуков отверг обвинения в издевательствах над задержанными на протестах в Минске.
Заявление Барсуков сделал у стен изолятора на улице Окрестина, откуда вечером в четверг начали отпускать участников акций протеста.
В Сети появилось видео, на котором он в ответ на вопрос о жестоком обращении говорит: "Издевательств никаких не было".
Барсуков также сообщил, что всех задержанных на акциях протеста в Минске выпустят из изолятора до шести утра. При этом некоторые из уже вышедших на свободу заявили о побоях со стороны силовиков.