«Դեռ վաղ է գնահատականներ տալ»․ Նիկոլ Փաշինյանը չի ընդունել, որ ձախողել է կորոնավիրուսի դեմ պայքարը
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը BBC-ի «HardTalk» հաղորդման ժամանակ հայտարարել է, որ չի ձախողել կորոնավիրուսի դեմ պայքարը։
Վարչապետը, մասնավորապես նշել է, որ դեռ վաղ է գնահատականներ տալ՝ չմեկնաբանելով այն փաստը, որ հարևան Վրաստանում վարակվածների թվի մի քանի անգամ նվազ ցուցանիշ է գրանցվել։
Հաղորդավարի հարցին, թե համավարակի տարածման թեժ ժամանակահատվածում վարչապետին նկատել են առանց դիմակի, այյն դեպքում, երբ նա ինքը ամոթանք էր տալիս դիմակ չկրող քաղաքացիներին, Փաշինյանը հայտարարել է, որ ինքը հետևել է այն տարածքի կանոններին, որտեղ տեղի է ունեցել պաշտոնական ընդունելությունը։

Слишком рано давать оценки – Никол Пашинян не согласился с тем, что провалил борьбу с коронавирусом
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в интервью программе BBC «Hard Talk» не согласился с тем, что действия его правительства по борьбе с коронавирусом были провалом.
Премьер, в частности заявил, слишком рано давать оценки – и не стал комментировать тот факт, что в соседней Грузии было подтверждено в разы меньше инфекций.
На вопрос ведущего, почему он был замечен без маски на банкете в разгар эпидемии, в то время как сам же лично стыдил граждан за несоблюдение масочного режима, Никол Пашинян сказал, что следовал правилам территории, где проходил торжественный прием.
«В тот день мы действовали согласно правилам, существовавшим в Нагорном Карабахе», - сказал премьер-министр.