Աֆղանստանում սկսվել է 400 թալիբների ազատ արձակման գործընթացը
Աֆղանստանի իշխանությունները սկսել են մնացած 400  թալիբների ազատ արձակման գործընթացը, նախօրեին նրանցից 80-ը ազատ են արձակվել, ասվում է Ազգային անվտանգության խորհրդի գրասենյակում:
Երկուշաբթի Tolo News-ը հղում անելով նախագահական պալատում գտնվող աղբյուրին, հաղորդել է, որ Աֆղանստանի նախագահ Աշրաֆ Գանին հրամանագիր է ստորագրել 400 թալիբներին ազատելու մասին:
«Նախօրեին Աֆղանստանի Իսլամական հանրապետության կառավարությունը ազատ է արձակել 80 թալիբի՝ ուղիղ բանակցությունները և տևական հրադադարի ռեժիմը ամբողջ երկրում արագացնելու համար», - ասվում է գրասենյակի հաղորդագրության մեջ:

В Афганистане начали процесс освобождения 400 талибов
Власти Афганистана начали процесс освобождения 400 оставшихся талибов, накануне были освобождены 80 из них, сообщил офис совета национальной безопасности.
В понедельник телеканал Tolo News со ссылкой на источник в президентском дворце сообщил, что президент Афганистана Ашраф Гани подписал указ об освобождении 400 талибов.
"Вчера правительство Исламской Республики Афганистан освободило 80 осужденных талибов из тех 400, освобождение которых санкционировала Лойя Джирга для ускорения усилий по ведению прямых переговоров и прочного прекращения огня по всей стране", - говорится в заявлении офиса в Twitter.