«Լուսավոր Հայաստանը» հայտնել է, թե ով կփոխարինի Մանե Թանդիլյանին
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը հայտարարություն է տարածել՝ ներկայացնելով,  թե ով է կփոխարինելու պատգամավորի մանդատը վայր դրած Մանե Թանդիլյանին:
«Մանե Թանդիլյանի` «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ցուցակով թիվ 4 ընտրատարածքից ստացված պատգամավորական մանդատը օրենքով սահմանված կարգով դադարելուն պես անցնելու է ռեյտինգային ընտրակարգով նրան հաջորդող ամենաշատ ձայներ ստացած թեկնածուին` Ստեփան Ստեփանյանին, ով հանդիսանում է «Լուսավոր Հայաստան»  կուսակցության Երևանի տարածքային խորհրդի անդամ: Ստորև ներկայացնում ենք Ստեփան Ստեփանյանի կենսագրական տվյալները:
Ստեփան Ստեփանյանը ծնվել է 1988 թ. մայիսի 30–ին:
1995-2005 թթ. սովորել և գերազանցությամբ ավարտել է Ա. Մարգարյանի անվան N 29 միջնակարգ դպրոցը:
2005-2010 թթ. սովորել և ավարտել է Հայ-Ռուսական Սլավոնական համալսարանի քաղաքագիտության ֆակուլտետի միջազգային հարաբերություններ բաժինը, որակավորվելով որպես քաղաքագետ-միջազգայնագետ:
2012-2016 թթ. սովորել է ՀՀ ՊԿԱ կառավարման հոգեբանության ամբիոնում որպես ասպիրանտ:
Ունի 12 տպագրված գիտական աշխատանք տեղական և միջազգային գիտական ամսագրերում:
2011թ.-ից առ այսօր դասավանդում է ՀՀ Արդարադատության նախարարության «Իրավական կրթության և վերականգնողական ծրագրերի իրականացման կենտրոն» ՊՈԱԿ-ում:

Мандат Мане Тандилян перейдет к Степану Степаняну – партия «Светлая Армения»
Партия «Светлая Армения» распространила заявление, сообщив о том, к кому перейдет депутатский мандат Мане Тандилян.
«После сложения полученного по списку партии «Светлая Армения» в избирательном округе №4 депутатского мандата Мане Тандилян он перейдет в установленном законом порядке к следующему кандидату в рейтинговом списке, набравшему наибольшее число голосов – Степану Степаняну, который является членом территориального совета Еревана партии «Светлая Армения».
Степан Степанян родился 30 мая 1988г.
В 1995-2005гг. учился и окончил с отличием среднюю школу №29 имени А.Маргаряна.
В 2005-2010гг. Степан Степанян учился и окончил отдел международных отношений факультета политологии Армяно-Российского (Славянского) университета по специальности политолог-международник.
В 2012-2016гг. он также учился в качестве аспиранта на кафедре психологии управления АГУРА. Имеет 12 опубликованных научных статей в местных и международных научных журналах.
С 2011 года по сей день преподает в ГНКО «Центр правового образования и осуществления реабилитационных программ» министерства юстиции Армении.
В 2014-2016гг. он преподавал во Французском колледже Армении.
В 2011-2018гг. занимал разные должности в страховом закрытом акционерном обществе «Росгосстрах-Армения».