Սահմանները չբացելու դեպքում ցույցերը շարունակական կլինեն. Քաղաքացիները կառավարությունից հստակ պատասխան են սպասում (Տեսանյութ)
03/09/2020 11:46
Կառավարության դիմաց կրկին հավաքվել են Ռուսաստան մեկնել ցանկացող քաղաքացիները: Նրանք պահանջում են կառավարությունից տալ հստակ պատասխան՝ երբ կբացվեն սահմանները:
«Եղբայրը հարազատ չի համարվում, ծնողդ, որ քաղաքացիություն չունի, մնացել ա էնտեղ, հաշվի չեն առնում, չգիտեմ՝ ինչ են հաշվի առնում: Մեր գործը էնտեղ ա, չենք կարողանում աշխատենք, վարկերը փակենք, սև ցուցակ ենք ընկնում, քաղաքական բողոք չունենք, ուզում ենք սահմանները բացվեն: Նույն պահանջով էլի խմբեր են եկել կառավարություն դիմաց, բայց լուծում չկա, արդեն հույսներս կտրել ենք», - ասաց ակցիայի մասնակիցներից մեկը:
Քաղաքացին նշեց, որ արտակարգ դրության ավարտից հետո էլ հույս չունեն՝ սահմանները կբացվեն, և հարցը կկարգավորվի:
«Ոչ մի պատասխան չեն տալիս, գոնե հստակ ասեն՝ բացվելու են սահմանները, թե չէ, մենք էլ մեր գլխի ճարը տեսնենք: Այստեղ անհնար է ապրել», - նշեց ակցիայի մասնակիցը:
Ակցիայի մասնակիցները լրագրողներն նաև հայտնեցին, որ սահմանները չբացելու դեպքում ցույցերը շարունակական բնույթ են ունենալու, մինչև հարցին լուծում տրվի:
«Վեց ամիս ա եկել եմ, տղայիս ամուսնացնելու, հետո ճանապարհները փակեցին, էլ չեմ կարողանում գնալ երեխեքիս մոտ, տոկոսների, վարկերի տակ ճռռում ենք, խնդրում ենք մի ելք գտնենք, իմ տարիքի կինը աշխատանք չի գտնում, ուր գնում եմ՝ ասում են 18-30 տարեկան աշխատակիցներ են պետք: 30 հազար թոշակ եմ ստանում, չգիտեմ՝ վարկերը մուծեմ, թե՝ հոսանք», - ասաց մասնակից կինը:

Если границы не откроются, митинги будут продолжаться – граждане ждут четкого ответа от правительства
03/09/2020 12:55
Граждане, желающие уехать в Россию, проводят сегодня перед зданием правительства Армении очередную акцию протеста . Они требуют от правительства четкого ответа, когда откроются границы.
«Брат не считается родственником, родитель, который не имеет гражданства, остался там, но это не учитывают. Не знаю, что они учитывают? Там наша работа, мы не можем работать, погашать кредиты и оказываемся в черном списке. У нас нет политического недовольства, мы просто хотим, чтобы границы открылись. С таким же требованием к зданию правительства приходили другие группы, однако проблема не решается, мы уже потеряли надежду», - сказал один из участников акции.
Он отметил, что они уже потеряли надежду, что после окончания чрезвычайного положения границы откроются и вопрос будет урегулирован.
«Никакого ответа не дают, хоть бы ответили четко, откроются границы или нет, чтобы мы могли решить, что делать. Здесь невозможно жить», - отметил участник акции.
Участники акции сообщили журналистам, что если границы не откроются, митинги будут продолжаться до тех пор, пока вопрос будет решен.
«Я приехала шесть месяцев назад, чтобы женить сына, потом закрыли дороги и я не могу уехать к своим детям. Нам нужно платить проценты, погашать кредиты, просим найти какой-то выход. Женщина в моем возрасте не может найти работу, куда бы ни пришла, говорят, нужны работники в возрасте 18-30 лет. Я получаю пенсию в размере 30 тысяч драмов, не знаю, платить по кредитам или за электроэнергию», - сказала участвующая в акции женщина.