Արցախում մինչև տարեվերջ նոր 3G-ի ծածկույթի տակ կլինեն ներհանրապետական գլխավոր ճանապարհները, Հայաստանին կապող միջպետական մայրուղիները
04/09/2020 11:43
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Կարեկին Օդաբաշյանին:
Հարությունյանը հետաքրքրվել է ընկերության կողմից նոր ներդրումների ընթացքով՝ նշելով, որ կապի և տեխնոլոգիաների զարգացման գործում դրանք էական նշանակություն ունեն:
Արցախի Հանրապետության նախագահի խոսքով՝ հատկապես շարժական համացանցի արագության բարձրացումը, ինչպես նաև սակագների վերանայումը, մեծապես փոխելու են ոչ միայն հանրային տրամադրությունները, այլև իրենց դրական ազդեցությունն են թողնելու Արցախի ներդրումային դաշտի գրավչության վրա:
Կարեկին Օդաբաշյանը նշել է, որ, չնայած համավարակի պատճառով ներկրված նոր սարքավորումների տեղադրումը դանդաղել էր, բայց այս օրերին ընկերությունը ողջ ծավալով շարունակում է աշխատանքները: Գլխավոր տնօրենը տեղեկացրել է, որ բարձր արագությամբ 3G կապն արդեն իսկ հասանելի է մայրաքաղաքում և Շուշիում, առաջիկա օրերին էլ հասանելի կդառնա մնացած խոշոր բնակավայրերում: Իսկ մինչև տարեվերջ նոր 3G-ի ծածկույթի տակ կլինեն ներհանրապետական գլխավոր ճանապարհները, Հայաստանին կապող միջպետական մայրուղիները:
Մինչև 2022թ.-ը էականորեն նվազելու են մատուցվող ծառայությունների սակագները. արդեն հունվարի 1-ից կլինի առաջին շոշափելի վերանայումը:
Ըստ ընկերության գլխավոր տնօրենի՝ նոր տարուց գործելու են նաև նոր փաթեթներ, որոնք ավելի մատչելի պայմաններ են առաջարկելու բաժանորդներին:

В Арцахе до конца года внутриреспубликанские дороги и связывающие с Арменией магистрали будут под покрытием нового 3G
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 4 сентября принял генерального директора компании «Карабах Телеком» Карекина Одабашяна, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Глава государства поинтересовался новыми инвестиционными процессами компании, отметив, что в деле развития связи и технологий они имеют существенное значение. По словам Президента, повышение скорости мобильного интернета и пересмотр тарифов не только значительно изменят общественные настроения, но и окажут положительное влияние на привлекательность инвестиционного поля Арцаха.
Выразив признательность за теплый прием, Карекин Одабашян отметил, что, несмотря на то, что из-за пандемии установка привезенного нового оборудования замедлилась, однако компания в эти дни продолжает работать в полном объеме. Генеральный директор сообщил, что 3G связь с высокой скоростью уже доступна в столице и г.Шуши, в ближайшие дни она будет доступна и во всех крупных населенных пунктах республики. А до конца года под покрытием нового 3G будут главные внутриреспубликанские дороги и автомагистрали, связывающие Арцах с Арменией.
До 2022 года существенно снизятся тарифы предоставляемых услуг: с 1 января будет первый этап ощутимого пересмотра. По словам генерального директора, с нового года будут действовать также новые пакеты, которые предоставят пользователям доступные условия.