ԱՀ առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի (COVID-19) 2 նոր դեպք:
Վարակակիրներից 1-ը՝ նոր օջախ է, Ասկերանի շրջանի Սառնաղբյուր գյուղից է: Վարակի օջախը հայտնաբերելու և հիվանդի շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ, իսկ մյուսը՝ Ստեփանակերտ քաղաքից է, ում մոտ վարակը հայտնաբերվել է սահմանային անցակետում իրականացված ՊՇՌ հետազոտության արդյունքում:
Առ այսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 304 մարդու մոտ, որից 270-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 32, ընդհանուր մեկուսացված է 55 քաղաքացի:
Բժիշկները 2 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, 6-ինը՝ միջին ծանրության:
Թեստավորումների նպատակով 222 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր կատարվել է 11661 փորձանմուշի հետազոտություն:

Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, в республике за минувшие сутки выявлено 2 новых случая заражения коронавирусом.
Один из зараженных COVID-19 – новый очаг из села Сарнахпюр Аскеранского района. Проводятся работы для установления круга контактировавших и с очагом заражения лиц. Другой зараженный – из  города Степанакерт, у которого вирус был обнаружен в результате проведения ПЦР-теста на приграничном пропускном пункте.
По сей день новая коронавирусная болезнь была подтверждена у 304 человек, 270 человек уже преодолели болезнь. Фактически лечение получают 32 пациента, изолированы 55 граждан.