Deutsche Bank-ը կանխատեսել է «անկարգությունների դարաշրջանի» սկիզբ
Deutsche Bank-ի վերլուծաբանները պատրաստել են ուսումնասիրություն, որում ասվում է, որ 2020 թվականին աշխարհը  գուցե թևակոխում է «անկարգությունների դարաշրջան»: Այս մասին գրում է РБК-ն՝ հղում կատարելով խմբագրության համապատասխան ուսումնասիրությանը:
Ըստ բանկի մասնագետների՝ նոր դարաշրջանի բնութագրական առանձնահատկությունները կլինեն Չինաստանի տնտեսության վերելքը Միացյալ Նահանգների նկատմամբ և այս երկու երկրների միջև առճակատման ամրապնդումը, համաշխարհային պարտքի շարունակական աճը, կենտրոնական բանկերից «ուղղաթիռի փողի» քաղաքականությունը և երիտասարդ սերունդների, այդ թվում ՝ միլենիալների, ընտրական հնարավորության հզորացումը:
Կանխատեսումը նաև հավելվում է, որ պետությունները կկանգնեն գնաճի առաջ, և մարդիկ ավելի կմտահոգվեն կլիմայի խնդիրներով: Սրա հետ մեկտեղ վերլուծաբանները կանխատեսում են մարդկության համար նոր տեխնոլոգիական հեղափոխություն:
Ենթադրվում է, որ ուսումնասիրության մեջ նշված «անկարգությունը» սկզբում կսահմանի նոր դարաշրջան՝ մեկ տասնամյակ կամ ավելի:

Deutsche Bank спрогнозировал наступление «эпохи беспорядка»
Аналитики Deutsche Bank подготовили исследование, в котором говорится, что в 2020 году, возможно, в мире наступает «эпоха беспорядка».
Об этом пишет РБК со ссылкой на соответствующее исследование, которое есть у редакции.
По словам специалистов банка, характерными чертами новой эпохи станут возвышение экономики Китая над США и усиление противоборства двух этих стран, продолжение роста глобального долга, политика «вертолётных денег» от центробанков и усиление более молодых поколений, включая миллениалов, в том числе с точки зрения их электорального веса.
В прогнозе также добавляется, что государства столкнутся с ростом инфляции, а люди станут более озабочены вопросами климата. Вместе с этим аналитики предсказывают человечеству новую технологическую революцию.
Предполагается, что указываемый в исследовании «беспорядок» будет определять новую эпоху на первых порах, в течение десятилетия или больше.