Հայաստանում արձանագրվել է ալկոհոլային թունավորման 46 դեպք, որից 20-ը՝ մահվան ելքով
Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ օգոստոսի 31-ից սեպտեմբերի 11-ն ընկած ժամանակահատվածում Հայաստանում արձանագրվել է ալկոհոլային թունավորման 46 դեպք (մեթանոլ), որից 20-ը՝ մահվան ելքով, իսկ 25-ը բուժում ստանալուց հետո դուրս է գրվել:
Դեպքերից 29-ն արձանագրվել է Արմավիրի մարզում՝ 10 մահվան ելքով, 15-ը Երևանում՝ 8-ը մահվան ելքով, 2-ը Կոտայքի մարզում՝ 2 մահվան ելքով:
Դեռևս շարունակում է բուժում ստանալ 1 պացիենտ՝ Էրեբունի ԲԿ-ում: Բժիշկները վերջինիս առողջական վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր:

В Армении зарегистрировано 46 случаев алкогольного отравления, 20 человек скончались
Министерство здравоохранения Армении сообщает, что в период с 31 августа по 11 сентября в республике зарегистрировано 46 случаев алкогольного отравления, 20 из них скончались, 25 человек выписаны после лечения.
29 случаев были зарегистрированы в Армавирской области (10 со смертельным исходом), 15 случаев – в Ереване (8 со смертельным исходом), 2 случая – в Котайкской области (2 – со смертельным исходом).
Один пациент продолжает получать лечение в медицинском центре «Эребуни». Врачи оценивают его состояние как крайне тяжелое.