Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 5 նոր դեպք
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության փոխանցած տեղեկատվության համաձայն, հանրապետությունում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 5 նոր դեպք: Վարակակիրներից 2-ը նոր օջախից են՝ Ստեփանակերտ քաղաքից, որոնց մոտ վարակը հաստատվել է բուժհասատատություն դիմելիության ժամանակ իրականացված հետազոտության արդյունքում: Վարակաբանների կողմից աշխատանքներ են իրականացվում հիվանդների շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ: Կորոնավարակի ախտորոշում ունեցող մյուս 3 քաղաքացիներից 1-ը Նորշենից է, 2-ը՝ Ստեփանակերտից: Բոլորն էլ նախկինում հաստատված օջախի կոնտակտավորներ են և նախորոք մեկուսացված էին:
Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 328 մարդու մոտ, որից 283-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 43, ընդհանուր մեկուսացված է 64 քաղաքացի: Բժիշկները 7 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, 5-ինը՝ միջին ծանրության:
Թեստավորումների նպատակով 81 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր կատարվել է 12680 փորձանմուշի հետազոտություն:

В Арцахе выявлено пять новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, в республике за минувшие сутки выявлено 5 новых случаев заражения коронавирусом.
Двое зараженный COVID-19 – из нового очага в городе Степанакерт, вирус подтвержден у них в результате обследования при обращении в медицинское учреждение. Эпидемиологи проводят соответствующие работы для установления круга контактировавших лиц. Один из остальных трех зараженных – из общины Норашен, а двое – из Степанакерта. Все они контактировали с подтвержденным ранее очагом заражения и были изолированы.
По сей день новая коронавирусная болезнь была подтверждена у 328 человек, 283 человек уже преодолели болезнь. Фактически лечение получают 43 пациента, изолированы 64 человек.