ԱՄՆ-ում երկու մարդ է զոհվել մեկշարժիչանի ինքնաթիռի վթարի հետևանքով
Լոս Անջելեսի օդանավակայանի մոտակայքում մեկ շարժիչով Navion ինքնաթիռը վթարի է ենթարկվել կայանատեղիում, ինչի հետևանքով երկու մարդ զոհվել է, հայտնում է NBC Los Angeles-ը՝ հղում անելով հրշեջ ծառայությանը:
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ V an Nuys Airport օդանավակայանից մեկնած ինքնաթիռը ուղևորվում էր Սանտա Բարբարա շրջան: Վթարից հետո ինքնաթիռը բռնկվել է, երկու մարդ տեղում մահացել է:
Միջադեպի հետաքննությանը մասնակցում են Դաշնային ավիացիոն վարչակազմի (FAA) և ԱՄՆ տրանսպորտային անվտանգության ազգային խորհրդի (NTSB) ներկայացուցիչները:

В США два человека погибли при крушении одномоторного самолета
Одномоторный самолет Navion потерпел крушение на автомобильной парковке недалеко от аэропорта в Лос-Анджелесе, два человека погибли, сообщает телеканал NBC Los Angeles со ссылкой на противопожарную службу.
Инцидент произошел днем по местному времени в пятницу (в ночь на субботу по мск). По предварительной информации, вылетевший из аэропорта Van Nuys Airport самолет направлялся в округ Санта-Барбара. После крушения самолет загорелся, два человека скончались на месте.
В расследовании происшествия участвуют представители Федерального управления гражданской авиации (FAA) и Национального совета по безопасности на транспорте США (NTSB).