Ուկրաինան ուժեղացնում է Բելառուսի հետ սահմանի պաշտպանությունը
Ուկրաինայի պետական   սահմանային ծառայությունն անվտանգության ուժեղացված միջոցառումներ է ձեռնարկում Բելառուսի հետ սահմանին, հայտնում է գերատեսչության մամուլի ծառայությունը:
«Պետական սահմանի այս հատվածի պահպանության ամրապնդումն իրականացվում է լրացուցիչ պաշարների ներգրավմամբ, ներառյալ «Դոզոր» ստորաբաժանումների և շների ուսումնական կենտրոնի», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ինչպես նշվում է, օդային մոնիտորինգը շարունակական հիմունքներով իրականացվում է սահմանային ավիացիայի և անօդաչու թռչող սարքերի ուժերի կողմից. SAFE Boat 27 նավերը լրացուցիչ օգտագործվում են ջրային տարածքներում:

Украина усиливает охрану границы с Белоруссией
Госпогранслужба Украины принимает усиленные меры безопасности на границе с Белоруссией, сообщила пресс-служба ведомства.
«Усиление охраны этого участка государственной границы осуществляется с привлечением дополнительных резервов, в том числе подразделений «Дозор» и кинологического учебного центра», — говорится в сообщении.
Как отмечается, воздушный мониторинг на постоянной основе осуществляется силами пограничной авиации и беспилотников, на водных участках дополнительно используются катера SAFE Boat 27.