Հակառակորդը փորձում է նոր ամրաշինական աշխատանքներ ծավալել, ՀՀ զինված ուժերը կասեցնում են նման գործողությունները. Շուշան Ստեփանյան
14/09/2020 12:46
Հակառակորդը փորձում է նոր ամրաշինական աշխատանքներ ծավալել, ինչը, բնականաբար, չի նպաստում սահմանի տվյալ հատվածում ռիսկերի նվազեցմանը, Aysor.am-ին ասաց ՀՀ ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«ՀՀ զինված ուժերը կասեցնում են նման գործողությունները և միաժամանակ ձեռնարկում են համապատասխան միջոցներ հետագա սրացումները կանխելու համար», - ասաց նա:
Ստեփանյանը նաև ընդգծեց, որ որևէ գյուղի ուղղությամբ հայկական զինված ուժերը կրակ չեն վարել:
Շուշան Ստեփանյանը չբացառեց, որ հակառակորդի ակտիվությունը կարող է կապված լինել անցկացվող համատեղ հայ-ռուսական վարժանքների հետ:
Ավելի վաղ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել էր, որ հայկական զինված ուժերը խախտել են հրադադարը Թովուզի ուղղությամբ, մասնավորապես, կրակ բացելով Ալիբեյլի գյուղի ուղղությամբ:

The adversary is trying to elaborate new fortification works which, naturally, does not promote the reduction of risks in the mentioned sector of the border, spokesperson of Defense Minister Shushan Stepanyan told Aysor.am.
“Armenia’s Armed Forces suspend any such like actions and at the same time undertake corresponding measures to prevent future escalations,” she said.
Stepanyan stressed that the Armenian armed forces did not open fire in the direction of any of the villages.
The MFA spokesperson also did not exclude that the activeness of the adversary may be agreed with the Armenian-Russian joint military exercises.
Earlier Azerbaijani Ministry of Defense reported that Armenian Armed Forces violated ceasefire in the direction of Tovruz, opening fire in the direction of Alibay village.