Տնտեսական ճգնաժամի ֆոնին Նիկոլ Փաշինյանը լավ լուրեր է հայտնել
«Օրինակ՝ 2020թ. հունվար-հուլիսին Հայաստանից ելակ-մոշ-հաղարջ ապրանքախմբի արտահանումը աճել է 166 տոկոսով. արտահանվել է 5.5 միլիոն դոլարի արտադրանք:
Կարևոր նրբությունն այստեղ այն է, որ արտահանվող արտադրանքը հիմնականում արտադրվում է ջերմոցային տնտեսություններում:
Այսինքն՝ մի կողմից գործ ունենք ջերմոցային տնտեսությունների զարգացման հետ, մյուս կողմից էլ այստեղ արտադրվող բերքը կախվածության մեջ չէ եղանակային պայմաններից և ինչպես առիթ եմ ունեցել նշելու, այստեղ տնտեսվարողը ոչ թե սպասում է, թե ինչքան բերք կլինի այս տարի, այլ պլանավորում է, թե ինչքան է իրեն անհրաժեշտ և արտադրում է ուղիղ այդքան:
Նույն տրամաբանությամբ՝ սունկ-դդմիկ-սպանախ ապրանքախմբի արտահանումը աճել է 62 տոկոսով. արտահանվել է 3.2 միլիոն դոլարի արտադրանք: Աճել է նաև ծաղիկների արտահանումը՝ 16.9 տոկոսով: Արտահանվել է 3.9 միլիոն դոլարի արտադրանք:
Ջերմոցային ամենաարտահանելի արտադրանքը շարունակում է մնալ լոլիկը. հունվար հուլիսին արտահանման ծավալն աճել է 18.5 տոկոսով, արտահանվել է 23.5 միլիոն դոլարի արտադրանք», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Նիկոլ Փաշինյանը։

На фоне экономического кризиса Никол Пашинян сообщил хорошие новости
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сообщил хорошие новости на фоне экономического кризиса, обусловленного пандемией коронавируса.
«К примеру, в январе-июле 2020 года на 166% увеличился экспорт из Армении клубники, ежевики и смородины: экспортировано продукции на 5,5 млн. долларов.
Здесь главный нюанс в том, что экспортируемая продукция выращивается в основном в тепличных хозяйствах. То есть, с одной стороны, у нас развиваются тепличные хозяйства,  с другой стороны, производимый здесь урожай не зависит от погодных условий и хозяйствующие субъекты не ждут, сколько урожая будет в этом году, а планируют и производят столько, сколько им нужно.
Точно так экспорт грибов, шпината и кабачков вырос на 62%: экспортировано продукции на 3.2 млн. долларов. Экспорт цветов также увеличился на 16.9%: экспортировано продукции на 3.9 млн. долларов.
Самым экспортируемым тепличным продуктом продолжают оставаться помидоры. Объем экспорта в январе-июле увеличился на 18,5%, экспортировано продукции на 23,5 млн. долларов», - написал на своей странице в Facebook Никол Пашинян.