Ինչպիսի՞ ապագա ենք ուզում տեսնել ձեզ համար, որ դուք բացեք ձեր սառնարանը ու տեսնեք  երշիկներ, պանիրներ, մուրաբաներ. Վարչապետը՝ դպրոցականներին (Տեսանյութ)
15/09/2020 11:50
Ինչպիսի՞ ապագա ենք ուզում տեսնել ձեզ համար, որ դուք բացեք ձեր սառնարանը ու տեսնեք երշիկներ, պանիրներ, մուրաբաներ. Վարչապետը՝ դպրոցականներին (Տեսանյութ)
Երևանի Ռաֆայել Իշխանյանի անվան N 153 հիմնական դպրոցի բացման արարողությանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երեխաներին ասաց, թե ինչ ապագա են ուզում նրանց համար։
«Մենք ի՞նչ ենք ուզում, ինչպիսի՞ ապագա ենք ուզում տեսնել ձեզ համար, որ դուք առավոտյան արթնանաք, մոտենաք ձեր խոհանոցին, բացեք ձեր սառնարանը ու այնտեղ տեսնեք տարատեսակ սննդամթերք՝ երշիկներ, պանիրներ, մուրաբաներ, թե՞ մենք ուզում ենք, որ դուք առավոտյան արթնանաք, ունենաք շատ քաղաքակիրթ, առողջ նախաճաշ ու շատ արագ գնաք զբաղվեք տիեզերքը նվաճելու ձեր ամենօրյա գործով: Ես ուզում եմ, որ մենք բոլորս ընկալենք, որ ամեն րոպեն, ամեն ժամը, որ անցկացնում եք այս պատերի ներսում, դրանով որոշվում է, թե ինչպես եք ապրելու դուք, ինչպիսի երկրում եք ապրելու դուք», - նշեց վարչապետը։
Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, թե ուզում է, որ երեխաներն իրենց առաջ ոչ թե նպատակ դնեն ունենալ ամենատարբեր փայլուն, ճոխ, թանկ, պսպղան առարկաներ, այլ ուզում է, որ նրանք իրենց առաջ նպատակ դնեն, որ երջանիկ լինեն իրենց ամենօրյա աշխատանքի մեջ։
«Մնացած բոլոր նյութականը կստեղծվի այնպես, որ դուք ինքներդ չեք նկատի դա», - ասաց վարչապետն՝ ավելացնելով, որ ուզում է՝ երջանկությունը լինի երեխաների ամենակարևոր նպատակը, ոչ թե՝ ոսկին։

Какое будущее мы хотим видеть для вас, чтобы вы открыли ваш холодильник и увидели там колбасы, сыры, варенья – Никол Пашинян
15/09/2020 13:20
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня на церемонии открытия отремонтированного здания основной школы №153 им. Рафаела Ишханяна в Ереване рассказал школьникам, какое будущее они хотят видеть для них.
«Чего мы хотим? Какое будущее мы хотим видеть для вас? Чтобы вы утром проснулись, вошли в кухню, открыли ваш холодильник и увидели там различные продукты – колбасы, сыры, варенья или мы хотим, чтобы вы утром проснулись, имели очень цивильный, здоровый завтрак и очень быстро пошли заниматься вашим повседневным делом – завоеванием космоса? Я хочу, чтобы мы все поняли, что каждую минуту, каждый час, который вы проводите в этих стенах, определяет, как вы будете жить, в какой стране вы будете жить», - отметил премьер-министр.
Никол Пашинян сказал, что дети должны ставить перед собой не цель иметь самые разные блестящие, роскошные, дорогие предметы, а стремится быть счастливыми в своей каждодневной работе.
«Все остальное, материальные блага будут созданы так, что вы сами не заметите этого», - сказал премьер, добавив, что хочет, чтобы главной целью детей стало счастье, а не золото.