Գևորգ Թամամյանն ազատման դիմում է ներկայացրել
Գևորգ Թամամյանը ազատման դիմում է ներկայացրել Հայաստանի մանկական քաղցկեղի և արյան հիվանդությունների կենտրոնի ղեկավարի պաշտոնից և Արյունաբանական կենտրոնում որպես մանկական ուռուցքաբան-արյունաբան հետագա աշխատանքից։
«Ուզում են տեղեկացնել, որ քիչ առաջ ներկայացրել եմ ազատման դիմում Հայաստանի մանկական քաղցկեղի և արյան հիվանդությունների կենտրոնի ղեկավարի պաշտոնից և Արյունաբանական կենտրոնում որպես մանկական ուռուցքաբան-արյունաբան հետագա աշխատանքից:
Որոշմանս պատճառ է հանդիսացել այն, որ ՀՀ առողջապահության նախարարությունը որոշել է սույն թվականի հոկտեմբերի 1-ից լուծել բժիշկ Սամվել Դանիելյանի պայմանագիրը որպես պրոֆ. Ռ.Հ. Յոլյանի անվան Արյունաբանական կենտրոնի տնօրեն:
Հպարտ եմ և երջանիկ, որ ինձ կարող եմ համարել բժիշկ Դանիելյանի աշակերտը, ում օրինակով տարիներ առաջ ընտրեցի մանկական ուռուցքաբան-արյունաբանի մասնագիտությունը: Երբ 2018թ-ին բժիշկ Դանիելյանը հետ վերադարձավ Հայաստան և նշանակվեց Արյունաբանական կենտրոնի տնօրեն, համարել և համարում եմ այդ նշանակումը հեղափոխության լավագույն ձեռքբերումներից մեկը, ինչը նաև թույլ տվեց համախմբել և միավորել ամբողջ ոլորտը: Վերջին երկու տարիների ընթացքում ահռելի աշխատանք կատարվեց արյունաբանության և մանկական ուռուցքաբանության բնագավառում և համոզված կարող եմ ասել, որ այդ զարգացումն այլևս անշրջելի է:
Շնորհակալ եմ բոլոր նրանց, ովքեր նպաստեցին և մաս կազմեցին այս զարգացմանը, իսկ Հայաստանի մանկական քաղցկեղի և արյան հիվանդությունների կենտրոնի ամբողջ թիմին կխնդրեմ նույն կերպ շարունակեն այն բոլոր զարգացման ծրագրերը, որոնք նպաստելու են ևս մեկ երեխայի առողջացման», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Թամամյանը։

Геворк Тамамян подал заявление об отставке
Геворк Тамамян подал заявление об освобождении от должности руководителя Центра педиатрической онкологии и гематологии Армении, а также отказался от дальнейшей работы в качестве детского онколога-гематолога в Гематологическом центре.
«Хочу сообщить, что немногим ранее подал заявление об освобождении от должности руководителя Центра педиатрической онкологии и гематологии Армении, а также отказался от дальнейшей работы в качестве детского онколога-гематолога в Гематологическом центре.
Причиной моего решения стало то, что министерство здравоохранения Армении решило с 1 октября расторгнуть трудовой договор с директором Гематологического центра имени Р.О. Йоляна, проыессором Самвелом  Даниеляном.
Горд и счастлив тем, что могу считать себя учеником врача Даниеляна, по примеру которого много лет назад выбрал профессию детского онколога-гематолога. В 2018 году доктор Даниелян вернулся в Армению и был назначен директором Гематологического центра. Я считал и считаю это назначение одним из лучших достижений революции, что позволило также сплотить и объединить всю сферу. За последние два года была проделана огромная работа в сфере гематологии и детской онкологии и могу уверенно сказать, что это развитие уже необратимо.
Благодарю всех тех, кто способствовал и стал частью этого развития, а всю команду Центра педиатрической онкологии и гематологии Армении прошу продолжать все те программы развития, которые поспособствуют выздоровлению еще одного ребенка», - написал на своей странице в Facebook Геворк Тамамян.