Տիխանովսկայան ժամանակի հարց է անվանել նախագահի պաշտոնից Լուկաշենկոյի հեռանալը
Բելառուսի նախագահի նախկին թեկնածու Սվետլանա Տիխանովսկայան հոդված է գրել ամերիկյան Washington Post-ի համար, որում նա հայտարարել է ընդդիմության՝ պետական   ապարատի զանգվածային գործողությունները և բոյկոտները շարունակելու և գործարաններում գործադուլ անող  գործարանների աշխատողներին աջակցելու ծրագրերի մասին:
«Մենք պետք է միասնական լինենք: Հարց չկա այն բանի վերաբերյալ՝ արդյոք մենք կհաղթենք: Մենք արդեն հաղթել ենք», - գրել է Տիխանովսկայան ամերիկյան հրատարակության համար նախատեսված հոդվածում:
Նա նշել է, որ Բելառուսն արդեն անցել է «անվերադարձ կետը», և երկրի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն վաղ թե ուշ հեռանալու է իշխանությունից:
«Մենք, որպես երկիր, անցել ենք անվերադարձ կետը: Լուկաշենկոն ապագա չունի որպես այս երկրի ղեկավար, և դա միայն ժամանակի հարց է, թե երբ նա կհեռանա իշխանությունից», - ասել է Տիխանովսկայան:
«Բայց հիմա մենք պետք է շարունակենք մեր ջանքերը: Եվ մենք փորձով գիտենք, թե կոնկրետ ինչ պետք է անենք», - ասվում է հոդվածում:

Тихановская назвала уход Лукашенко с поста президента вопросом времени
Экс-кандидат на пост президента Белоруссии Светлана Тихановская написала статью для американского издания Washington Post, в которой заявила о планах оппозиции продолжать массовые акции и бойкот госаппарата и поддерживать бастующих работников заводов.
"Все, что мы должны сделать - это держаться вместе. Нет вопроса о том, победим ли мы. Мы уже победили", - написала Тихановская в статье для американского издания.
Она отметила, что Белоруссия уже прошла "точку невозврата" и президент страны Александр Лукашенко рано или поздно оставит власть.
"Мы как страна прошли точку невозврата. У Лукашенко нет будущего в качестве лидера этой страны, и это только вопрос времени, когда он уйдет из власти", - считает Тихановская.
"Но сейчас мы должны продолжать наши усилия. И мы знаем по опыту, что именно нам нужно делать", - говорится в статье.