ԱՄՆ-ի վրա իրանական ցանկացած հարձակման կհաջորդի զանգվածային պատասխան. Դոնալդ Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ իրանական ցանկացած հարձակում Միացյալ Նահանգների վրա կհանգեցնի Վաշինգտոնի կողմից հազար անգամ ավելի մեծ պատասխանի:
«Իրանի կողմից ցանկացած որևէ հարձակում, ցանկացած ձևով՝ Միացյալ Նահանգների վրա, կդիմավորվի Իրանի դեմ հարձակմամբ, որը մասշտաբով 1000 անգամ ավելի մեծ կլինի», - գրել է Թրամփը իր Twitter-ում:
Նա նշել է, որ ըստ ԶԼՄ-ների՝ Իրանը «կարող է սպանություն կամ այլ հարձակում նախապատրաստել Միացյալ Նահանգների դեմ՝ որպես պատասխան ահաբեկիչ առաջնորդ Սուլեյմանիի (Քասեմ Սոլեյմանի, խմբ.) սպանության»:
Թրամփն ընդգծել է, որ Սուլեյմանիի վերացումը տարիների ընթացքում «ամերիկացի զինվորականների սպանությանը և տառապանքներին» հասցված պատասխան է:

Любое нападение Ирана на США повлечет масштабный ответ. Дональд Трамп
Президент США Дональд Трамп заявил, что любое нападение Ирана на США повлечет за собой в тысячу раз более масштабный ответ со стороны Вашингтона.
«Любое нападение Ирана, в любой форме на Соединенные Штаты будет встречено нападением на Иран, которое будет в 1000 раз больше по своим масштабам!» - написал Трамп в своем твиттере.
Он отметил, что согласно СМИ, Иран «может планировать убийство или другое нападение на США в отместку за убийство лидера террористов Сулеймани (Касем Сулеймани - ИФ)».
Трамп подчеркнул, что ликвидация Сулеймани стала ответом на «убийства американских военных, смерть и страдания, причиненные за столько лет».