Apple-ը ներկայացրել է iPad-ի նոր մոդելները
Ամերիկյան Apple ընկերությունը ներկայացրել է իր ամենամատչելի iPad-ի նոր տարբերակը, որն այժմ կոչվում է 8-րդ սերնդի iPad:
Այն ունի ավելի արագ A12 չիպ և լրացուցիչ ամուր պատյան դպրոցների համար: Գաջեթը նախկինի պես աշխատում է Apple Pencil-ով: Apple-ի գործադիր տնօրեն Թիմ Կուկը նշել է, որ վերջին 10 տարվա ընթացքում Apple-ը վաճառել է 500 միլիոն պլանշետ:
Նոր մոդելի արժեքը 329 դոլար է, իսկ դպրոցականների համար՝ 299 դոլար:
Apple-ը նաև թարմացրել է iPad Air-ը ծայրից ծայր էկրանով և մատնահետքի սենսորով:
Նոր iPad Air-ը հասանելի կլինի հինգ տարբեր գույներով և առանձնանում է նոր ոճով՝ ավելի փոքր եզրերով և էկրանով, որը ծածկում է ամբողջ գաջեթը: Մոդելը հասանելի է տարբեր գույներով` վարդագույն ոսկի, արծաթ, բաց մոխրագույն, կանաչ և կապույտ:
Պլանշետի սնուցման կոճակի մեջ տեղադրված է «նոր սերնդի» Touch ID: Apple-ն ասում է, որ iPad Air-ը կաշխատի A14 պրոցեսորով, որը 40%-ով ավելի արագ է, քան նախորդը: Սա առաջին անգամներից է, երբ Apple-ի ամենահզոր պրոցեսորը iPad-ի վրա տեղադրվել է ավելի շուտ, քան iPhone-ի վրա: Այն լիցքավորվում է USB-C-ի միջոցով, այլ ոչ թե Apple Lightning ֆիրմային լիցքավորող սարքով: IPad Air-ի գինը՝ 599 դոլար է։

Apple представила новые модели iPad
Компания Apple анонсировала новую версию своего самого доступного iPad, который теперь называется iPad 8-го поколения.
У него  более быстрый чип A12 Bionic и дополнительный прочный корпус для школ. Гаджет по-прежнему работает с Apple Pencil. Генеральный директор Apple Тим Кук сказал, что Apple продала 500 миллионов планшетов за последние 10 лет.
Новая модель  будет стоить 329 долларов,  и 299 долларов для школьников.
Apple  также обновила iPad Air с экраном от края до края и датчиком отпечатков пальцев.
Новый iPad Air будет доступен в пяти разных цветах и отличается новым дизайном с меньшими рамками и экраном, который простирается от края до края.  Модель доступна в разных цветах- розовое золото, серебро, космический серый, зеленый и синий.
На модели установлен  Touch ID «нового поколения» внутри кнопки питания планшета. Apple заявляет, что iPad Air  будет оснащен процессором A14, который на 40% быстрее, чем его предшественник. Это один из первых случаев, когда самый мощный процессор Apple устанавливается на iPad раньше, чем на новом iPhone. Он заряжается через разъем USB-C, а не через фирменное зарядное устройство Apple Lightning. Цена iPad Air — $599