Արայիկ Հարությունյանն ամենաշատ խնդիր առաջացրած նախարարն է, ու նա պետք  է հեռանա. Էդմոն Մարուքյան
Ազգային ժողովի դիմաց շարունակվում է ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականի պահանջով բողոքի ակցիան, որն իրականացնում է  «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը։
«Հեղափոխական իշխանությունը պաշտպանում է  կրթության նախարարին, բայց մենք կարծում ենք, որ Արայիկ Հարությունյանն ամենաշատ խնդիր առաջացրած նախարարն է, ու նա պետք  է հեռանա», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը։
Նա ընդգծեց՝ Արայիկ Հարությունյանն այլևս անելիք չունի, ու նա կանգնած է ՀՀ կրթության զարգացման ճանապարհին։
ԼՀԿ ղեկավարը նշեց՝ Արայիկ Հարությունյանի այսօրվա ասուլիսից ստացել է տպավորություն, թե՝ «ես հեղափոխություն արած տղա եմ, իզուր են ձեր ջանքերը»։

Сфера культуры, молодежи и спорта погрязла в болоте – Эдмон Марукян
Перед зданием парламента Армении продолжается акция протеста с требованием отставки министра образования, науки, культуры и спорта Араика Арутюняна, организованная парламентской фракцией «Светлая Армения».
«Революционная власть защищает министра образования, но мы считаем, что Араик Арутюнян – министр, создавший наибольшие проблемы, и он должен уйти», - заявил в беседе с журналистами руководитель фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян.
Он подчеркнул, что Араику Арутюняну больше нечего делать в сфере образования, поскольку он стоит на пути развития образования в Армении.
Эдмон Марукян отметил также, что после сегодняшней пресс-конференции Араика Арутюняна у него создалось впечатление, будто он хотел сказать: «я парень, совершивший революцию, ваши усилия тщетны».