Փաշինյանն ու Lydian Canada Ventures ընկերության տնօրենների խորհրդի անդամը քննարկել են Ամուլսարի շուրջ ստեղծված իրավիճակը
16/09/2020 17:41
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Lydian Canada Ventures ընկերության տնօրենների խորհրդի անդամ Ջեֆֆրի Քոուչին և «Լիդիան Արմենիա» ընկերության գործադիր տնօրեն Հայկ Ալոյանին:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են Ամուլսարի ծրագրի շուրջ ստեղծված իրավիճակին վերաբերող հարցեր:
Վարչապետը ևս մեկ անգամ ընդգծել է, որ անձամբ իր և կառավարության համար առաջնայինը Հայաստանի Հանրապետության, այդ թվում՝ ազդակիր համայնքների հավասարակշռված շահն է, ու բոլոր որոշումներն ընդունվելու են այս համատեքստում:

Никол Пашинян и член совета директоров компании Lydian Canada Ventures обсудили ситуацию вокруг Амулсара
16/09/2020 19:31
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня принял члена совета директоров компании Lydian Canada Ventures Джеффри Коуча и генерального директора компании Lydian Armenia Айка Алояна, сообщает пресс-служба правительства Армении.
В ходе встречи собеседники обсудили связанные с ситуацией вокруг Амулсарского проекта вопросы.
Премьер-министр еще раз подчеркнул, что приоритетом для него лично и для правительства являются сбалансированные интересы Республики Армения, в том числе расположенных поблизости от месторождения общин, и все решения будут приниматься в этом контексте.