Սահամանդրության մեջ, բացի հոգեկան առողջության մասին դրույթից, արժե ամրագրել, որ ղեկավարը պետք է ունենա նաև արժանապատվություն. Արսեն Բաբայան
17/09/2020 12:59
Նիկոլի հետ ամեն ինչ պարզ է. էժանագին բամբասանքներ տարածող դեղին մամուլի խմբագրից այդպես էլ պետական գործիչ չդարձավ, Facebook-ի իր էջում գրել է «Հայրենիք» կուսակցության խորհրդի անդամ Արսեն Բաբայանը:
Չդարձավ ու չի դառնալու։ Պետք է հաշտվել այս իրողության հետ ու շարժվել առաջ։ Անմակարդակ մանիպուլյացիաներով ու ստերով երկիրն աղետի հասցրած այդ անմեղսունակից ազատվելն այլևս օրվա հարամայական է։ Իսկ Սահամանդրության մեջ բացի հոգեկան առողջության մասին դրույթից, արժի ամրագրել, որ ղեկավարը պետք է ունենա նաև արժանապատվություն»։
Հիշեցնենք՝ այսօր «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն անդրադարձել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Facebook-ում արված գրառմանը:
«Կարծում եմ ժամանակն է՝ Սահմանադրությամբ հստակ ամրագրել, որ հոգեկան լուրջ խնդիրներ ունեցող անձինք իրավունք չունենան զբաղեցնել քաղաքական բարձրագույն պաշտոններ՝ վտանգելով երկրի և ՀՀ քաղաքացիների անվտանգությունը», - Facebook-ի իր էջում գրել է Ծառուկյանը:
Ավելի վաղ Նիկոլ Փաշինյանը գրել էր. «Դժվար է չհամաձայնել ԿԳՄՍ նախարարի հետ. սկզբից օտարերկրացի կանանց հրավիրում ես եկեղեցի ցույց տալու: Հետո, լինելով ոստիկանության սերժանտ, եկեղեցու տարածքում խմբով բռնաբարում ես հյուրերին ու կողոպտում նրանց: Հետո զբաղվում ես ազգային արժեքների եւ ազգային ինքնության պաշտպանությամբ: Հիրավի «ազգանպաստ» գործունեություն: Աջակցել, միանշանակ աջակցել»:
Նշենք, որ ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանի կարծիքով, Գագիկ Ծառուկյանի գրառումը վերաբերում է ԲՀԿ պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանին:
Ի դեպ, «Ադեկվադը» հանդես է եկել Նիկոլ Փաշինյանի առողջական վիճակը ստուգելու օրենսդրական նախաձեռնությամբ:

Кроме положения о психическом здоровье в Конституции нужно закрепить также положение о том, что руководитель должен обладать достоинством – Арсен Бабаян
17/09/2020 15:02
С Николом все ясно: из редактора распространяющей дешевые сплетни желтой прессы он так и не стал государственным деятелем, написал на своей странице в Facebook член Совета партии «Родина» Арсен Бабаян.
«Не стал и не станет. Нужно смириться с этой реальностью и двигаться дальше. Впредь избавление от этого невменяемого, доведшего страну до бедствия своими дешевыми манипуляциями и ложью – стало велением дня. А в Конституции кроме положения о психическом здоровье нужно закрепить также положение о том, что руководитель должен обладать достоинством», - написал Арсен Бабаян.
Напомним, председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян обратился сегодня к опубликованной премьер-министром записи в Facebook.
«Считаю, что пришло время четко закрепить в Конституции, что лица с серьезными психическими расстройствами не имеют право занимать высокие политические должности, подвергая опасности безопасность государства и граждан Армении», - написал на своей странице в Facebook Гагик Царукян.
Ранее Никол Пашинян написал: «Сложно не согласиться с министром образования, науки, культуры и спорта: сначала приглашаешь иностранок, чтобы показать церковь. Потом, будучи сержантом полиции, совершаешь групповое изнасилование гостей на территории церкви и грабишь их. Затем занимаешься защитой ценностей и национальной идентичности. Воистину, деятельность «во благо нации». Поддержать, однозначно, поддержать».
Отметим, что, по мнению вице-спикера парламента Алена Симоняна, запись Гагика Царукяна касается депутата парламента от фракции «Процветающая Армения» Геворка Петросяна.
Кстати, партия «Адеквад» выступила с законодательной инициативой проверить состояние здоровья Никола Пашиняна.