Աֆղանստանի անվտանգության ուժերը Նանգարհար նահանգում ոչնչացրել են մոտ  30 թալիբի
«Թալիբան» արմատական շարժման (Ռուսաստանում արգելված) մոտ 30 գրոհային է ոչնչացվել Աֆղանստանի անվտանգության ուժերի կողմից՝ Նանգարհար նահանգում բախումների ընթացքում: Այս մասին հինգշաբթի հայտարարել է աֆղանական 1TV հեռուստաալիքը՝ մեջբերելով նահանգի վարչակազմի ներկայացուցիչ Աթաթուլլահ Հոգյանիի հայտարարությունը:
Նրա խոսքով՝ անցած գիշեր գրոհայինները հարձակվել են Հեսարակ ու Շերզադ շրջանների անվտանգության ուժերի մի քանի կետերի վրա: Կառավարական ուժերի ստորաբաժանումների պատասխան գործողությունների արդյունքում ոչնչացվել է 29 արմատական: Առնվազն 20 թալիբան վիրավորվել է:
Նախնական տվյալով՝ Աֆղանստանի անվտանգության ուժերի շրջանում զոհերը հասել են 20-ի: Բախումների հետևանքով վիրավորվել է 15 զինծառայող:

Силы безопасности Афганистана уничтожили почти 30 талибов в провинции Нангархар
Почти 30 боевиков радикального движения «Талибан» (запрещено в РФ) были ликвидированы афганскими силами безопасности в ходе столкновений в провинции Нангархар. Об этом в четверг сообщил афганский телеканал 1 TV, цитируя заявление представителя провинциальной администрации Ататуллы Хогьяни.
По его информации, минувшей ночью боевики атаковали несколько пунктов сил безопасности в районах Хесарак и Шерзад. В результате ответных действий отрядов правительственных сил было уничтожено 29 радикалов. Еще не менее 20 талибов получили ранения.
По предварительным данным, потери среди бойцов сил безопасности Афганистана составили 20 человек, которые были убиты. В результате боестолкновений 15 военнослужащих были ранены.