ԱՄՆ գիտնականները Նավալնիին առաջադրել են Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի
Սոցիոլոգ, Ռատգերսի համալսարանի (ԱՄՆ) պրոֆեսոր Սերգեյ Երոֆեևը հայտարարել է, որ Ալեքսեյ Նավալնին առաջադրվել է Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի: Այս մասին նա գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում:
Վերջինս պարզաբանել է, որ նրա թեկնածությունն առաջարկել են ամերիկացի գիտնականներ՝ ճանաչված համալսարաններից, որոնք զբաղվում են Ռուսաստանով:
Երոֆեևը ենթադրում է նաև, որ Նավալնիի առաջադրումը շուտով կաջակցեն պետական այրեր և միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
Պրոֆեսորի խոսքով՝ բլոգերը նպաստում է ամբողջ աշխարհում մի շարք իդեալների համար պայքարին:
Ավելի վաղ նորվեգացի պատգամավոր, «Առաջադիմություն» կուսակցության անդամ Քրիստիան Թյուբրինգ-Յեդդեն Թրամփին առաջադրել էր 2021 թվականի Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի՝ Իսրայելի և ԱՄԷ-ի հարաբերությունների կարգավորման գործում ունեցած դերի համար:

Ученые США выдвинули Навального на Нобелевскую премию мира
Социолог, профессор университета Ратгерса (США) Сергей Ерофеев заявил, что Алексея Навального выдвинули на Нобелевскую премию мира. Об этом он написал на своей странице в Facebook.
Он уточнил, что его кандидатуру предложили американские ученые признанных университетов, которые занимаются Россией.
Ерофеев также предполагает, что выдвижение Навального вскоре поддержат государственные деятели и представители международных организаций.
По мнению профессора, блогер вносит вклад в борьбу за ряд идеалов во всем мире.
Ранее норвежский депутат, член Партии прогресса Кристиан Тюбринг-Йедде номинировал Трампа на Нобелевскую премию мира 2021 года за роль в нормализации отношений между Израилем и ОАЭ.