Իմքայլական Արմեն Փամբուխչյանը հրաժարվել է պատգամավորի մանդատից
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն`  Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Արմեն Փամբուխչյանը սեպտեմբերի 17-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել, այս մասին հայտարարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը:
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` եթե հրաժարականի հրապարակումից հետո՝ մեկ շաբաթվա ընթացքում, պատգամավորը գրավոր դիմումով հետ է վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա Ազգային ժողովի նախագահն այդ մասին հանդես է գալիս հայտարարությամբ, եթե հետ չի վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա նրա լիազորությունների դադարման մասին կազմվում է արձանագրություն, որն ստորագրում և հրապարակում է Ազգային ժողովի նախագահը: Արձանագրության հրապարակման պահից հրաժարականը համարվում է ընդունված»,-ասված է հայտարարության մեջ:

Депутат фракции «Мой шаг» Армен Памбукчян отказался от мандата
Депутат парламента Армении Армен Памбукчян, согласно части 1 статьи 155 конституционного закона «Регламент Национального Собрания», 17 сентября представил прошения об отставке, сообщает председатель парламента Армении Арарат Мирзоян.
«Согласно ч.2 ст.155 конституционного закона «Регламент НС», если в течение одной недели после подачи прошения об отставке депутат отзывает письменным заявлением свое прошение об отставке, то председатель НС выступает с заявлением об этом, если же не отзывает прошение об отставке, то о прекращении его полномочий составляется протокол, который подписывается и оглашается председателем Национального Собрания. С момента опубликования протокола прошение об отставке считается принятым», - говорится в заявлении председателя парламента.