ԱՄՆ-ում մեքենայի վարորդը կրակել է դատարանի անվտանգության սպայի ուղղությամբ
Մեքենայի վարորդը կրակ է բացել ամերիկյան Ֆենիքս քաղաքի դատարանի անվտանգության սպայի ուղղությամբ, նրան մեղադրանք է առաջադրվել, հայտնում է ՀԴԲ տեղական գրասենյակը:
Ըստ ՀԴԲ-ի՝ միջադեպը տեղի է ունեցել երեքշաբթի՝ տեղական ժամանակով ժամը 11.30-ին (Երևանի ժամանակով՝ 21.30-ին): Անհայտ անձը մեքենա վարելիս կրակ է արձակել դատարանի շենքի մոտակայքում գտնվող անվտանգության աշխատակցի ուղղությամբ: Տուժածը հոսպիտալացվել է՝ կյանքին չսպառնացող վնասվածքներով:
Լրատվամիջոցների հաղորդմամբ՝ տուժածը պաշտպանիչ ժիլետ է կրել: Ավելի ուշ ՀԴԲ-ն հաղորդել է կասկածյալին ձերբակալելու մասին:
Ավելի ուշ ՀԴԲ մամուլի ծառայությունը Twitter- ում հայտարարել է, որ կասկածյալը 68-ամյա Ջեյմս Լի Քարն է

В США водитель автомобиля стрелял в офицера службы безопасности суда
Водитель автомобиля выстрелил в офицера службы безопасности суда в американском городе Финикс, ему предъявлены обвинения, сообщили в местном отделении ФБР.
Согласно заявлению ФБР, инцидент произошел во вторник около 11.30 по местному времени (21.30 мск). Неизвестный выстрелил в сотрудника службы безопасности около здания суда, проезжая мимо на машине. Пострадавший был госпитализирован с не опасными для жизни ранениями.
По данным СМИ, на пострадавшем был защитный жилет. Позже в ФБР сообщили о задержании подозреваемого.
Позднее пресс-служба ФБР сообщила в Twitter, что подозреваемым является 68-летний Джеймс Ли Карр, ему были предъявлены обвинения.