«Սպանություն Քարվաճառում». նոր փաստագրական ֆիլմ «Սովորական Ցեղասպանություն» շարքից (Տեսանյութ)
«Karabakhrecords»-ի յութուբյան ալիքում հրապարակվել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի «Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի «Սովորական ցեղասպանություն» նախագծի շրջանակներում նկարահանված «Սպանություն Քարվաճառում» փաստագրական ֆիլմը։
Վավերագրական ֆիլմը պատմում է 2014թ․ հուլիսին ադրբեջանցի դիվերսանտների կողմից Արցախի Հանրապետության Շահումյանի շրջանի (Քարվաճառ) 17-ամյա բնակիչ Սմբատ Ցականյանի սպանության մասին։
Ֆիլմում տեղ են գտել մինչև այժմ լայն հասարակությանն անհայտ վիդեոկադրեր և հանցագործության վերաբերյալ  մանրամասներ, մահացած երիտասարդի հարազատների, վկաների և Արցախի պետական ​​կառույցների ներկայացուցիչների հետ հարցազրույցներ:
Ֆիլմը ներկայացված է երեք լեզվով՝ հայերեն, ռուսերեն և անգլերեն։ Ռուսերեն տարբերակն առաջին անգամ ցուցադրվել է 2020 թ․ մարտի 16-ին Ստեփանակերտում կայացած միջազգային գիտաժողովի ժամանակ։ Հայերեն տարբերակը հուլիսի 24-ին ցուցադրվել է Հայաստանի հանրային հեռուստատեսության եթերում։
«Սովորական ցեղասպանություն» նախագիծը իրականացվում է ՀՀ վարչապետի (նախկինում նախագահի) աշխատակազմի «Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի կողմից։ 2009թ․ նոյեմբերից  ի վեր տարբեր լեզուներով  նկարահանվել են մի շարք փաստագրական ֆիլմեր Սումգայիթի, Բաքվի, Մարաղայի դեպքերի, «Օղակ» գործողության, 2016թ․ Ապրիլյան պատերազմի մասին։
Նախագծի շրջանակներում երեք լեզվով (հայերեն, ռուսերեն, անգլերեն) պատրաստվել են գրքույկներ, որտեղ ամփոփված են «Սովորական ցեղասպանություն» ծրագրի շրջանակներում ներկայացված իրադարձությունների վերաբերյալ մանրամասն տեղեկություններ, ինչպես նաև ստեղծվել է Karabakhrecords.info կայքը։ Հրատարակվել, վերահրատարակվել և թարգմանվել են մի շարք գրքեր:

"Убийство в Карвачаре": В сети появился новый документальный фильм из серии "Обыкновенный геноцид"
На Youtube-канале Karabakhrecords опубликован документальный фильм "Убийство в Карвачаре", созданный Центром общественных связей и информации аппарата премьер-министра Армении в рамках проекта "Обыкновенный геноцид".
Фильм рассказывает об убийстве 17-летнего жителя Карвачарского района Республики Арцах Смбата Цаканяна азербайджанскими диверсантами в июле 2014 года.
В картине нашли место неизвестные до сих пор широкой публике видеокадры и подробности преступления, интервью с родными погибшего юноши, свидетелями и представителями госструктур Арцаха.
Фильм представлен на трех языках - армянском, русском и английском. Премьера русской версии состоялась 16 марта на международной конференции в Степанакерте, премьера армянской версии - в эфире Общественного телевидения Армении 24 июля.
Проект «Обыкновенный геноцид» реализуется Центром общественных связей и информации Аппарата премьер-министра (ранее – президента) РА. В период с ноября 2009 года создана серия документальных фильмов на нескольких языках о событиях в Сумгаите, Баку, Мараге, операции «Кольцо», а также об Апрельской войне 2016 года. В рамках проекта разработан сайт Karabakhrecords, а также издан, переиздан и переведен ряд книг. Также в рамках проекта подготовлены брошюры на трех языках (армянском, русском, английском), содержащие подробные сведения о событиях, которые представлены в рамках проекта «Обыкновенный геноцид».