Արցախի նախագահն ընդունել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 18-ին ընդունել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության պատվիրակությանը՝ գլխավոր քարտուղար Վահագն Մելիքյանի գլխավորությամբ։
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԱՀ արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը, քննարկվել է արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Նախագահ Հարությունյանը կարևորել է գործընկեր կառույցների սերտ և փոխհամակարգված աշխատանքը՝ ընդգծելով ընդհանուր մարտահրավերներին դիմակայելու գործում միասնական և ներդաշնակ արտաքին քաղաքականության իրականացման անհրաժեշտությունը։
Իր հերթին Վահագն Մելիքյանը շնորհակալություն է հայտնել նախագահին ջերմ ընդունելության համար՝ համոզմունք հայտնելով, որ Արցախի գործընկերների հետ գործող ձևաչափով կազմակերպվող հանդիպումներն ու քննարկումները կնպաստեն հայկական երկու հանրապետությունների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև փորձի փոխանակմանը և համագործակցության ամրապնդմանը։

Президент Арцаха принял делегацию министерства иностранных дел Армении
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 18 сентября принял делегацию Министерства иностранных дел Армении во главе с генеральным секретарем ведомства Ваагном Меликяном, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
На встрече, в которой принял участие министр иностранных дел Арцаха Масис Маилян, был обсужден широкий круг вопросов, касающихся внешней политики.
Президент Арутюнян отметил важность тесной и скоординированной работы дипломатических ведомств, подчеркнув необходимость осуществления единой и гармоничной политики в деле противостояния общим вызовам.
В свою очередь Ваагн Меликян выразил признательность президенту за теплый прием, выразив уверенность, что встречи и обсуждения с арцахскими коллегами в действующем формате окажут содействие обмену опытом и укреплению сотрудничества между внешнеполитическими структурами двух армянских республик.