«Մտքովդ չանցնի, որ պետութունն ու ժողովուրդը վճարելու են քո ճակատագրական սխալների գինը». Աշոտյանը՝ վարչապետին
18/09/2020 17:17
«Հանրապետական» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը իր ֆեյսբուքյան էջում արձագանքել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գրառմանը։
«Թե ինչ ղալաթներ է արել Նիկոլ Փաշինյանն ընդդիմադիր դաշտում, ինչն է ճիշտ արել, ինչը՝ սխալ՝ իր, իր թիմի և այդ ժամանակահատվածի այլ ընդդիմադիր գործիչների խնդիրն է:
Այն, որ նա այլևս ու դեռևս երկրի վարչապետն է, իր կառավարման ու աղաղակող սխալների բեռն ու վճարվելիք գինը արդեն մեր, հայ հասարակության, խնդիրն է:
Ասածս ինչ է. քո և քո թիմի հաշվին ինչ ղալաթ ուզում ես արա, որտեղ ուզում ես՝ «ձեր գեղեցիկ գլուխները» խփեք:
Սակայն մտքովդ չանցնի, որ պետութունն ու ժողովուրդը վճարելու են քո ճակատագրական սխալների գինը: Կոպեկ առ կոպեկ վերադարձնելու ես» , -  գրել է Արմեն Աշոտյանը։

Даже не смей думать, что за твои судьбоносные ошибки заплатят государство и народ – Армен Ашотян ответил премьер-министру
18/09/2020 19:47
Заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян обратился на своей странице в Facebook к опубликованной сегодня премьер-министром Николом Пашиняном записи.
«Какие ошибки совершил Никол Пашинян в оппозиционном поле, что сделал правильно, а что неверно – это его проблема, проблема его команды и других оппозиционных деятелей этого периода.
Однако то, что он стал и все еще является премьер-министром, бремя и цена его правления, вопиющих ошибок – это уже наша проблема и проблема армянского общества.
Хочу сказать: делай сколько угодно ошибок за счет себя и своей команды, бейтесь "своими красивыми головами" куда хотите.
Но даже не смей думать, что государство и народ заплатят за твои судьбоносные ошибки. Тебе придется вернуть каждую копейку», - написал Армен Ашотян.