Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չիլիի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անկախության օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Չիլիի Հանրապետության նախագահ Սեբաստիան Պինյերային:
«Հայաստանի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Չիլիի բարեկամ ժողովրդին՝ անկախության օրվա առթիվ։ Մաղթում եմ Ձեզ նորանոր հաջողություններ ու նվաճումներ, իսկ Չիլիի ժողովրդին՝ բարօրություն, զարգացում ու խաղաղություն:
Վստահ եմ, որ համատեղ աշխատանքի շնորհիվ կհաջողվի առաջիկայում նոր մակարդակի բարձրացնել երկկողմ հարաբերությունները՝ ի շահ մեր երկրների և ժողովուրդների»,-նշված է ուղերձում:

Премьер-министр Армении направил поздравительное послание президенту Чили
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Республики Чили Себастьяну Пиньере по случаю Дня независимости, сообщает пресс-служба правительства Армении.
«От имени народа Республики Армения и лично от себя сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Чили по случаю Дня независимости. Желаю Вам новых успехов и достижений, дружественный народу Чили - развития, мира и процветания.
Уверен, что в ближайшем будущем нам удастся совместными усилиями повысить армяно-чилийские отношения на новый уровень на благо наших стран и народов », - говорится в послании премьер-министра.