Իրանը մտադիր է վրեժ լուծել գեներալ Սուլեյմանիի սպանության մասնակիցներից
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի հրամանատար Հոսեյն Սալամին հայտարարել է, որ Թեհրանը մտադիր է վրեժ լուծել գեներալ Քասեմ Սուլեյմանիի սպանության գործի մասնակիցներից: Հայտնում է Tasnim գործակալությունը:
Ավելի վաղ ամերիկյան Politico թերթը հաղորդել էր, որ իրանական ծառայությունները դավադրություն են նախապատրաստում Հարավային Աֆրիկայի Հանրապետությունում (Հարավաֆրիկյան Հանրապետություն) Ամերիկայի դեսպան Լանա Մարկսի սպանության շուրջ՝ ի պատասխան Վաշինգտոնի կողմից Սուլեյմանիի ոչնչացմանը:
«Պարոն Թրամփ, վրեժխնդրությունը մեր մեծ գեներալի համար՝ իրական է և լուրջ: Կարծում եք՝ մեր եղբոր և նահատակի արյան համար մենք հարված կհասցնե՞նք Հարավային Աֆրիկայում կին դեսպանին », - ասել է Սալամին:
Նրա խոսքով՝ Թեհրանը պատասխանել է նրանց, ովքեր ուղղակի կամ անուղղակի դեր են խաղացել «այս մեծ մարդու» սպանության մեջ:

Иран намерен отомстить за генерала Сулеймани участникам его убийства
Командующий Корпусом стражей исламской революции (КСИР, часть вооруженных сил Ирана) Хосейн Салаеран заявил, что Тег в деле с убийством генерала Касема Сулеймани намерен отомстить участникам убийства. Об этом сообщает агентство Tasnim.
Ранее американская газета Politico сообщала, что иранские готовят заговор по убийству американского службы посла в Южно-Африканской стране (ЮАР) Ланы Маркс в ответ на удаление Вашингтоном Сулеймани.
«Господин Трамп, месть за нашего великого генерала реальна и серьезна. Вы думаете, что за кровь нашего брата и мученика мы нанесем удар по женщине послу в ЮАР? », - сказал Салами.