Ժամանակները ցույց կտան, որ թիվ մեկ դավադիրն այդ հայտարարությունն անողն է. Բալասանյանը՝ Փաշինյանի հայտարարության մասին
21/09/2020 14:25
Նախորդ իշխանությունների ժամանակ ղարաբաղյան հարցում Հայաստանը երբևէ չի եղել հակամարտող կողմ: Լրագրողների հետ զրույցում այդ մասին ասաց Արցախի հերոս, գեներալ Վիտալի Բալասանյանը՝ ավելացնելով, որ Հայաստանը եղել է միջնորդ, բանակցությունների երաշխավոր, բայց հիմա ՀՀ իշխանությունները ՀՀ-ն ներքաշել են հակամարտության մեջ:
«Իսկ տավուշյան դեպքերից հետո կարող ենք հաստատել, որ ՀՀ քաղաքական իշխանությունը Հայաստանը ներքաշել է պատերազմական իրավիճակի մեջ, որը շատ վտանգավոր է», - նշեց նա։
Լրագրողները հիշեցրեցին՝ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ Ղարաբաղում կան դավադիր ուժեր, որոնք պատերազմի են ձգտում: Ի պատասխան՝ Բալասանյանն ասաց.
«Ով հայտարարել է, ես համոզված եմ, որ դավադիրն ինքն է երկրի համար: Ժամանակները ցույց կտան, որ համար մեկ դավադիրն այդ հայտարարությունն անողն է»:

Время покажет, что заговорщик номер один тот, кто сделал это заявление – Виталий Баласанян о заявлении Никола Пашиняна
21/09/2020 16:39
Во время прежней власти Армения никогда не была противоборствующей стороной карабахского конфликта. Об этом заявил в беседе с журналистами герой Арцаха, генерал Виталий Баласанян, добавив, что Армения была посредником, гарантом переговоров, но сейчас власти Армении вовлекли ее в конфликт.
«А после боевых действий в Тавуше можем констатировать, что политическая власть Армении вовлекла Армению в военную ситуацию, что очень опасно», - отметил он.
Журналисты напомнили, что Никол Пашинян заявил, что в Карабахе есть заговорческие силы, которые стремятся к войне. В ответ Виталий Баласанян сказал:
«Я уверен, что тот, кто заявил об этом, сам является заговорщиком. Время покажет, что заговорщик номер один тот, кто сделал это заявление».