Կարելի է բոլորին ամոթանք տալ. Բալասանյանն անդրադարձավ Փաշինյան - Ծառուկյան հեռակա բանավեճին
Անկախ ամեն ինչից՝ կարելի է բոլորին ամոթանք տալ, անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյան - Գագիկ Ծառուկյան հեռակա բանավեճին ու այդ համատեքստում հնչեցվող մեղադրական ու վիրավորական հայտարարություններին՝ նման կարծիք հայտնեց Արցախի հերոս, գեներալ Վիտալի Բալասանյանը:
Նա բարձրաձայնեց.
«Չի կարելի այդպիսի հայտարարություններ անել: Մարդիկ ընկերներ, ընտանիք, թոռներ ունեն: Եթե ժամանակին մարդը հանցագործություն է արել, պատասխանատվության ենթարկեք: Բայց երևի Փաշինյանն աշխարհում եզակի է, ով ամեն օր իր ֆեյսբուքյան էջով լայվ է անում: Դա անընդունելի է երկրի առաջին դեմքի համար, դա խայտառակություն է: Շատ վտանգավոր է նախ իր համար՝ որպես անձ, որպես վարչապետ»:
Դիտարկմանը, թե Փաշինյանն ասում է, որ ինքը ժողովրդական վարչապետ է՝ Վիտալի Բալասանյանը պատասխանեց.
«Եթե ժողովրդական վարչապետ է, ապա ժողովուրդն ամեն օր հավաքված է՝ ՌԴ մեկնողները, հագուստ ներմուծողները…»:
Լրագրողներին դիմելով էլ՝ ավելացրեց.
«Հիմա բոլորն այստեղ վարչապետեր են, բացի ինձնից  չէ՞: Ես Արցախում եմ ապրում: Դուք բոլորդ վարչապետեր եք: Այսօր տեսե՞լ եք Նիկոլ Փաշինյանին: Ձեզ ձեռքով բարևե՞լ է: Չի՞ հայտարարել, որ դուք վարչապետեր եք»:

Можно пристыдить всех – Виталий Баласянян о дистанционной полемике Пашинян – Царукян
Независимо от чего-либо, можно пристыдить всех, такое мнение высказал сегодня герой Арцаха, генерал Виталий Баласанян, касаясь дистанционной полемики между Николом Пашиняном и Гагиком Царукяном и озвучиваемых в данном контексте обвинений и оскорбительных выражений.
«Нельзя делать такие заявления. У людей есть друзья, семьи, дети, внуки. Если человек в свое время совершил преступление, то привлеките к ответственности. Но, наверное, Пашинян единственный в мире, кто каждый день выходит в лайв на своей странице в Facebook. Это недопустимо для первого лица государства, это позор. Это, прежде всего, очень опасно для него, и как человека, и как премьер-министра».
На замечание, что Никол Пашинян говорит, что он – народный премьер, Виталий Баласанян ответил:
«Если народный премьер, то почему народ каждый день собирается перед правительством, то из-за отъезда в РФ, то импортеры одежды…».
Обратившись к журналистам, Виталий Баласанян сказал:
«Сейчас все здесь премьер-министры, кроме меня, не так ли? Я живу в Арцахе. Вы все премьер-министры. Видели сегодня Никола Пашиняна? Здоровались с ним за руку? Разве он не заявлял, что вы все премьер-министры?».