Առանց ՀՀԿ-ի գործուն մասնակցության դժվար է պատկերացնել լրջագույն քաղաքական պրոցես, որը կբերի իշխանափոխության. Աշոտյան
22/09/2020 13:00
ՀՀԿ-ն դեռ որոշում չի կայացրել՝ կմիանա արդյոք «Հայրենիք»-ԲՀԿ-ՀՅԴ հանրահավաքին, թե ոչ։
«Կմասնակցե՞նք, թե՞ ոչ, ինչպիսի առնչություն կունենանք, դեռ կուսակցությունը չի որոշել», - լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
Նա հայտարարեց, թե առանց ՀՀԿ-ի գործուն մասնակցության դժվար է լինելու Հայաստանում պատկերացնել լրջագույն քաղաքական պրոցես, որը կբերի իշխանափոխության։
«Եթե կստացվի որևէ ուժի մոտ դա անել առանց ՀՀԿ-ի, ես կարող եմ ոտքի կանգնել ու ծափահարել իրենց», - ասաց նա։

Ashotyan: Without RPA’s active participation it is difficult to imagine serious political process in Armenia
The Republican party has not decided yet whether to join the Homeland-PAP-ARF-D rally or not, vice president of the party Armen Ashotyan said at a press conference today.
“The party has not decided yet whether it will participate or not [in the rally] or what relation it will have to it,” Ashotyan stressed.
He said without active participation of the RPA it is difficult to imagine serious political process in Armenia that will result in change of power.