Առանց ՀՀԿ-ի գործուն մասնակցության դժվար է պատկերացնել լրջագույն քաղաքական պրոցես, որը կբերի իշխանափոխության. Աշոտյան
22/09/2020 13:00
ՀՀԿ-ն դեռ որոշում չի կայացրել՝ կմիանա արդյոք «Հայրենիք»-ԲՀԿ-ՀՅԴ հանրահավաքին, թե ոչ։
«Կմասնակցե՞նք, թե՞ ոչ, ինչպիսի առնչություն կունենանք, դեռ կուսակցությունը չի որոշել», - լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
Նա հայտարարեց, թե առանց ՀՀԿ-ի գործուն մասնակցության դժվար է լինելու Հայաստանում պատկերացնել լրջագույն քաղաքական պրոցես, որը կբերի իշխանափոխության։
«Եթե կստացվի որևէ ուժի մոտ դա անել առանց ՀՀԿ-ի, ես կարող եմ ոտքի կանգնել ու ծափահարել իրենց», - ասաց նա։

Без действенного участия РПА сложно представить в Армении серьезный политический процесс, который приведет к смене власти – Армен Ашотян
22/09/2020 15:19
Республиканская партия Армении еще не приняла решение, присоединится к митингу партий «Процветающая Армения», АРФ «Дашнакцутюн» и «Родина» или нет.
«Присоединимся или нет, какое отношение будем иметь – партия еще не решила», - заявил сегодня в ходе встречи с журналистами заместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян.
Он отметил, что без действенного участия РПА сложно представить в Армении серьезный политический процесс, который приведет к смене власти.