Դավիթ Տոնոյանի և Զոհրաբ Մնացականյանի գլխավորությամբ ՊՆ-ում անցկացվել է միջգերատեսչական խորհրդակցություն
22/09/2020 18:51
Սեպտեմբերի 22-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է միջգերատեսչական խորհրդակցություն ՀՀ պաշտպանության և արտաքին գործերի նախարարությունների միջև՝ նախարարներ Դավիթ Տոնոյանի և Զոհրաբ Մնացականյանի գլխավորությամբ։
Նախարարները կարևորել են նման ձևաչափով պարբերական հանդիպումների և խորհրդակցությունների անցկացումը՝ ռազմաքաղաքական ոլորտի կոնկրետ նախաձեռնությունների և խնդիրների շուրջ համատեղ մոտեցումներ ձևավորելու նպատակով:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել է տարածաշրջանային մարտահրավերների, միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության պահպանման և ամրապնդման ուղղությամբ միջազգային համագործակցությանն առնչվող խնդիրների շրջանակ:

В Минобороны состоялось межведомственное совещание во главе с Давидом Тонояном и Зограбом Мнацаканяном
22/09/2020 20:04
В административном комплексе Минобороны Армении 22 сентября состоялось межведомственное совещание между министерством обороны и министерством иностранных дел во главе с министрами Давидом Тонояном и Зограбом Мнацаканяном.
Министры подчеркнули важность проведения периодических встреч в таком формате с целью формирования совместных подходов вокруг конкретных инициатив и задач военно-политической сферы.
В ходе совещания был обсужден круг вопросов, касающихся региональных угроз, международного сотрудничества в направлении сохранения и укрепления глобальной и региональной безопасности.