«Փաստ». Լուրջ հակասություններ են ի հայտ եկել Լևոն Տեր-Պետրոսյանի և Նիկոլ Փաշինյանի միջև
«Փաստ» թերթը գրում է. «Վերջին օրերին տեղեկություններ են շրջանառվում այն մասին, որ լուրջ հակասություններ են ի հայտ եկել ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի միջև: Մասնավորաբար, որ Տեր-Պետրոսյանը փորձել է ՀԱԿ-ն ամբողջությամբ տարանջատել Փաշինյանից և հայտարարել է, որ եթե երկրում սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվե լինի, ՀԱԿ-ը գլխավորելու է «Ոչ»-ի շտաբը...
Ի դեպ, այս մասին օրերս մի հեռուստահաղորդման ժամանակ խոսեց նաև «Միասնություն» շարժման ղեկավար Արման Վարդանյանը՝ փաստացի, կարելի է ասել, սկանդալային մանրամասներ գաղտնազերծելով Լևոն Տեր-Պետրոսյանի և ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հանդիպումից:
Ի դեպ, «Փաստ» թերթի տեղեկություններով, Արման Վարդանյանը օրերս է վերադարձել Մոսկվայից, որտեղ հանդիպումներ է ունեցել ռուսական իշխանական քաղաքական շրջանակների հետ: Արդյոք հենց այդ հանդիպումների ժամանակ է նրան փոխանցվել վերոնշյալ տեղեկությունը: «Փաստը» փորձեց հարցի հետ կապված մանրամասներ ճշտել անձամբ Վարդանյանից, որն ասաց, որ այս պահին այլ մեկնաբանություն չի պատրաստվում տալ»։

«Паст»: Между Левоном Тер-Петросяном и Николом Пашиняном возникли серьезные разногласия
Газета «Паст» пишет, что в последние дни муссируются сведения о том, что между первым президентом Армении Левоном Тер-Петросяном и премьер-министром Николом Пашиняном возникли серьезные разногласия. В частности, Левон Тер-Петросян пытался полностью отмежевать Армянский национальный конгресс от Пашиняна и заявил, что если в стране состоится референдум по конституционным изменениям, то АНК возглавит штаб «Нет»…
Кстати, об этом на днях заявил во время одной телепередачи также руководитель движения «Единство» Арман Варданян и фактически, можно сказать, разоблачил скандальные подробности встречи Левона Тер-Перосяна и посла России в Армении Сергеем Копыркиным.
Кстати, по сведениям издания, Арман Варданян на днях вернулся из Москвы, где встречался с российскими правящими политическими кругами. Возможно, вышеупомянутая информация была передана ему именно во время этих встреч. Издание попыталось уточнить эти сведения у Варданяна, однако он заявил, что в данный момент у него нет других комментариев.