Թրյուդոն հայտարարել է Կանադայում COVID-19-ի երկրորդ ալիքի մասին
Նոր տիպի կորոնավիրուսի երկրորդ ալիքն արդեն հասել է Կանադա, չորեքշաբթի երկրի ժողովրդին ուղղված ուղերձի ժամանակ հայտնել է վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն, հայտնում է CTV News-ը:
Ըստ նրա՝ COVID-19 նոր ալիքը կարող է էլ ավելի վատը լինել, քան գարնան ժամանակ էր:
«Մեր չորս ամենամեծ նահանգներում երկրորդ ալիքը նոր չի սկսվել, այն արդեն եռում է», - հայտնել է Թրյուդոն:
Նա նշել է, որ կորոնավիրուսային վարակի երկրորդ ալիքը դեռ կարող է վերցվել «հսկողության տակ»: Դա անելու համար Կանադայի բոլոր քաղաքացիները պետք է պաշտպանիչ դիմակներ կրեն, պահպանեն սոցիալական հեռավորությունը և գրիպի դեմ պատվաստումներ ստանան, ասել է քաղաքական գործիչը:

Трюдо заявил о второй волне COVID-19 в Канаде
В Канаду уже пришла вторая волна коронавируса нового типа, заявил премьер-министр страны Джастин Трюдо в среду, 23 сентября, в ходе обращения к нации, передает телеканал CTV News.
По его словам, новая волна COVID-19 может стать хуже, чем первая, которая была весной.
«В четырех наших крупнейших провинциях вторая волна не только что началась, она уже вовсю идет», — сказал Трюдо.
Он отметил, что вторую волну коронавирусной инфекции еще можно взять «под контроль». Для этого всем гражданам Канады нужно носить защитные маски, соблюдать социальную дистанцию и сделать прививки от гриппа, указал политик.