Սա քաղաքական պատվեր է, իրենց որոշման համար պատասխան են տալու. Գագիկ Ծառուկյան
ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը ԱԱԾ շենքի մոտ հավաքված իր աջակիցներին ասաց, որ կալանքի մասին անօրինական որոշման համար իշխանությունները պատասխան են տալու։
«Սա քաղաքական պատվեր է։ Իրենց որոշման համար պատասխան են տալու։ Սուտ խոսելով, ժողովրդին խաբելով, թե սոցիալական, թե տնտեսական, թե քաղաքական, Ղարաբաղի հարցով էլ նոր նայեցի, որ սաղ ասում են՝ ժողովրդին թաքցնելու բան չունեն, որ ժողովրդի հետևից են սաղ անում։ Կարճ ժամանակում ամեն ինչ իրա տեղն է գալու և այս պատվեր կատարողները պատասխան են տալու։ Իրենք ապրում են այս երկրում, իրենց երեխաներն ապրում են այս երկրում», - ասաց Ծառուկյանը։
«Դուխներդ տեղը։ Խափելով ֆռցնելով երկիր չես կարա պահես։ Ես, իմանալով այս անօրինական որոշման մասին, դատարան էլ չեմ գնացել, ուղիղ եկել եմ այստեղ», - նշեց նա։

Это политический заказ, они ответят за свое незаконное решение – Гагик Царукян
Председатель оппозиционной партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян заявил сегодня собравшимся перед зданием Службы национальной безопасности сторонникам, что власти ответят за незаконное решение об аресте.
«Это политический заказ. Они ответят за свое решение. Говорят неправду, обманывают людей и в социальных, и в экономических, и политических вопросах. Я только что смотрен, как они по вопросу Карабаха говорят, что им нечего скрывать от народа, но на самом деле делают все за спиной народа. Вскоре все встанет на свои места и исполнившие этот заказ ответят. Ведь они живут в этой стране, их дети живут в этой стране», - сказал Гагик Царукян.
«Не теряйте дух. Обманывая и изворачиваясь, страну нельзя построить. Я, зная об этом незаконном решении, даже не пошел в суд, приехал прямо сюда», - отметил Гагик Царукян.