Սա կեղծարարների ու ստախոսների իշխանություն է, որը չունի ոչ մի սրբություն, արժեք, իդեալ, նրանց համար կարևորը փողն է ու վաճառված թերթերի քանակը. Արթուր Ղազինյան
26/09/2020 14:14
Որևէ բանական և մտածելու ունակ մարդու մոտ կասկած չի հարուցում այն, որ Գագիկ Ծառուկյանը երեկ կալանավորվեց բացառապես քաղաքական դրդապատճառներով, Facebook-ում գրել է «Մեկ Հայստան» կուսակցության համահիմնադիր Արթուր Ղազինյանը։
«Հեռու եմ այն մտքից, որ 2017թ. խորհրդարանական ընտրություններին ընտրակաշառք չի բաժանվել, բայց նաև դժվար է հավատալ, որ դա արել է միայն ԲՀԿ-ը:
Շատ վերլուծաբանների կարծիքով Ծառուկյանի մեկուսացումը կապված է հոկտեմբերի 8-ին նշանակված հանրահավաքի հետ, ինչ իհարկե չի բացառվում:
Բայց շատերը մոռանում են, որ այս իշխանության հիմքում բանսարկու «լրագրողներն են», որոնց կյանքի միակ նպատակը տեղեկատվություն արտադրելն է, ու բացարձակ կարևոր չէ, ճիշտ է՞ այդ տեղեկատվությունը, թե՞ ոչ: Կարևորը «ճոխ» վերնագիր լինի, որ շատ թերթ ծախվի ու շատ լայք հավաքի:
Սա կեղծարարների ու ստախոսների իշխանություն է, որը չունի ոչ մի սրբություն, արժեք, իդեալ, նրանց համար կարևորը փողն է ու վաճառված թերթերի քանակը: Դե իսկ գնորդ միշտ էլ կգտնվի, ամենավերջում շանտաժը միշտ կա:
Սակայն բացի թերթ ծախելուց ու լայք հավաքելուց, այս բանսարկու «լրագրողների» համույթը սովորել է նաև կառավարել տեղեկատվական հոսքերը՝ իրենց համար վտանգավոր տեղեկատվությունը նոր խայպով խլացնելու միջոցով:
Ծառուկյանի կալանքի որոշումը էապես խլացրեց պետական շահի դեմ և ժողովրդի թիկունքում թշնամու հետ գաղտնի պայմանավորվելու մասին ինքնախոստովանական ցուցմունքի աղմուկը:
Արցախի շուրջ ընթանում են ծայրաստիճան վտանգավոր գործընթացներ, որոնք սպառնում են Հայկական երկու պետությունների անվտանգությանն ու տարածքային ամբողջականությանը, սահմանը հսկող մեր երեխաների կյանքին և առողջությանը:
Կրիտիկական պահին այս շրջիկ կրկեսը՝ իր ծաղրածուներով և բանսարկու լրագրողներով, կհեռանա Հայաստանից՝ մեզ թողնելով արհավիրքի շեմին գտնվող Հայրենիք, որը մենք նորից կպաշտպանենք, կհաղթենք ու կվերակառուցենք:
Հ.Գ. Ծառուկյանն ամուր կամքի տեր աձնավորություն է, նա կդիմանա, չի կոտրվի անազատության մեջ», - գրել է Արթուր Ղազինյանը։

Артур Казинян: Это власть фальсификаторов и лжецов, для которой нет ничего святого, ценности, идеала, самое важное для них – деньги и количество проданных газет
26/09/2020 15:43
Ни у одного разумного и способного думать человека нет сомнения в том, что Гагик Царукян был арестован вчера исключительно по политическим мотивам, написал на своей странице в Facebook соучредитель партии «Одна Армения» Артур Казинян.
«Я далек от мысли, что на парламентских выборах в 2017 году не раздавались предвыборные взятки, однако сложно поверить также в то, что этим занималась только партия «Процветающая Армения».
По мнению многих аналитиков, изоляция Царукяна связана с назначенным на 8 октября митингом, что, конечно, не исключается.
Но многие забывают, что в основе этой власти склочные «журналисты», единственной целью жизни которых является производство информации, и абсолютно неважно, является эта информация правдой или нет. Главное, чтобы был «роскошный» заголовок, чтобы продать больше газет и набрать больше лайков.
Это власть фальсификаторов и лжецов, для которой нет ничего святого, ценности, идеала, для них самое важное – деньги и количество проданных газет. Ну а покупатели всегда найдутся, ведь под конец всегда можно использовать шантаж.
Однако кроме продажи газет и сбора лайков эта сообщество склочных «журналистов» научилось также управлять информационными потоками, заглушая опасную для них информацию новым хайпом.
Решение об аресте Царукяна существенно заглушило шум от самопризнательного показания о тайной договоренности с врагом против государственных интересов и за спиной народа.
Вокруг Арцаха происходят крайне опасные процессы, которые угрожают безопасности и территориальной целостности двух Армянских государств, жизни и здоровью наших детей, охраняющих границу.
В критический момент это шапито со своими клоунами и склочными журналистами покинет Армению, оставив нам находящуюся на грани бедствия Родину, которую мы снова защитим, восстановим и одержим победу.
P.S. Царукян – человек с крепкой волей, он выдержит, не сломается в неволе», - написал Артур Казинян.