Նախատեսված ժամկետից ավելի ծառայելու մասին խոսք լինել չի կարող. ՊՆ խոսնակ
Երկու տարի առաջ` 2018 թ-ի ձմեռային զորակոչը կազմակերպվել է հունվարի 7-ից փետրվարի 14-ը։ Եվ հիմա զորացրվելու են հենց այդ զորակոչի զինծառայողները։ Այս մասին Banakinfo-ի հետ զրույցում ասել է ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը՝ անդրադառնալով ավելի վաղ տարածված տեղեկությանն առ այն, որ Կառավարությունը ներկայացրել է շարքային կազմի պարտադիր զինվորական ծառայության 2020թ. ձմեռային զորակոչ և զորացրում հայտարարելու մասին որոշման նախագիծը, ըստ որի՝ զորակոչը տեղի է ունենալու 2020թ. դեկտեմբերի 1-ից մինչև 2021թ. հունվարի 31-ը ներառյալ, իսկ զորացրումը 2021թ. հունվարի 7-ից մինչև 2021թ. փետրվարի 14-ը:
Զորացրման նման ժամկետը նշանակում է, որ որոշ զինծառայողներ կծառայեն նախատեսված 2 տարուց մի փոքր ավելի։

О службе больше запланированного срока и речи быть не может – пресс-секретарь Минобороны:
Два года назад, зимний призыв 2018 года был организован в период с 7 января по 14 февраля. И сейчас будут демобилизованы военнослужащие именно этого призыва. Об этом заявила в беседе Banakinfo пресс-секретарь Минобороны Шушан Степанян, касаясь распространенных ранее сведений о том, что правительство представило проект решения о зимнем призыве на обязательную военную службу рядового состава 2020 года и объявлении демобилизации, согласно которому призыв состоится с 1 декабря 2020 года по 31 января 2021 года включительно, а демобилизация – с 7 января 2021 года по 14 февраля 2021года.
Такой срок демобилизации означает, что некоторые военнослужащие будут служить чуть больше запланированных двух лет.