Լեհաստանի ԱԳՆ-ն Ղարաբաղյան հակամարտության ապաէսկալացիայի կոչ է արել
Լեհաստանի արտաքին գործերի նախարարությունն Ադրբեջանին և Հայաստանին կոչ է արել լուծել հակամարտությունը Լեռնային Ղարաբաղում դիվանագիտական ճանապարհով:
Ինչպես Twitter-ում գրում է Լեհաստանի արտաքին գործերի նախարար Զբիգնև Ռաուն՝ «Հայաստանի և Ադրբեջանի համար միակ ողջամիտ ճանապարհը հրադադարի ռեժիմն է, ապաէսկալացումն ու բանակցությունները»:
«Լեհաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը խորապես մտահոգված է Լեռնային Ղարաբաղի տարածաշրջանում ռազմական բախումների մասին տեղեկություններով: Մենք կոչ ենք անում դադարեցնել մարտերը, ապաէսկալացում սկսել և վերսկսել խաղաղ բանակցությունները, հատկապես՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում», - ասված է նախարարության հայտարարության մեջ:

МИД Польши призвал к деэскалации в Нагорном Карабахе
Министерство иностранных дел Польши призвало Азербайджан и Армению решать конфликт в Нагорном Карабахе дипломатическим путем.
Как пишет министр иностранных дел Польши Збигнев Рау в Twitter, «единственный разумный путь Армении и Азербайджана — это прекращение огня, деэскалация и переговоры».
«МИД Польши глубоко обеспокоен информацией о военных столкновениях в регионе Нагорного Карабаха. Призываем прекратить бои, к деэскалации и возобновлению мирных переговоров, особенно в рамках Минской группы ОБСЕ», — говорится в сообщении министерства.