«Մենք ենք, մեր սահմանները. բոլորս Արցախի համար». դրամահավաք-արշավ՝ Արցախին աջակցելու համար
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը մեկնարկել է «Մենք ենք, մեր սահմանները. բոլորս հանուն Արցախի» դրամահավաքի համազգային արշավը, ասվում է հիմնադրամի կայքում։
«Այաօր միասնական որոշում է կայացվել «Մենք ենք, մեր սահմանները. բոլորս Արցախի համար» խորագրով համազգային դրամահավաք-արշավ սկսել՝ աջակցելու Արցախում ամուր կանգնած մեր քույրերին ու եղբայրներին։
Ձեր նվիրատվությունները կարող եք կատարել Հիմնադրամի կայքում՝ ինչպես նաև փոխանցումներ կատարելով ՀՀ Կենտրոնական բանկի հատուկ հաշվեհամարներին (ՀՀ դրամ, ԱՄՆ դոլար, ՌԴ ռուբլի, Եվրո հաշվեհամարները՝ նույն էջում):
Կոչ ենք անում համայն հայությանը նվիրաբերել այս չափազանց անհարժեշտ համահայկական ձեռնարկին», - ասված է հաղորդագրության մեջ։

«Мы и наши границы: все за Арцах» – стартовала кампания-сбор средств в поддержку Арцаха
Всеармянский фонд «Айастан» начал общенациональную кампанию-сбор средств «Мы и наши границы: все за Арцах», сообщается на странице фонда.
«Сегодня было принято совместное решение начать общенациональную кампанию по сбору средств «Мы и наши границы: все за Арцах» в поддержку нашим братьям и сестрам в Арцахе.
Сделать пожертвование можно на сайте фонда www.himnadram.org, а также сделав переводы на специальный счет Центрального банка Армении (номер счета на той же странице).
Призываем армян всего мира поддержать эту важную общеармянскую инициативу!» - говорится в сообщении.